PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Są środki na pomorskie innowacje

  • Autor: PAP
  • 03 sty 2017 16:27

Są środki na pomorskie innowacje Fot. Fotolia

Pomorskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dotacje UE, głównie na innowacyjne rozwiązania. Firma może pozyskać nawet ponad 1 mln zł wsparcia. W konkursie ogłoszonym przez Agencję Rozwoju Pomorza na dotacje przeznaczono 66,5 mln zł.

REKLAMA

Agencja Rozwoju Pomorza SA poinformowała we wtorek, że ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.2.1. "Inwestycje profilowane - wsparcie dotacyjne". Konkurs odbywający się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 (RPO WP 2014-2020) daje możliwość pozyskania przez pomorskie firmy dofinansowania na dalszy rozwój głównie poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Wnioski można składać od 1 lutego do 15 marca 2017 roku. Konkurs powinien zostać rozstrzygnięty we wrześniu bieżącego roku.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje na inwestycje związane z wprowadzeniem nowych produktów i usług, wpisujących się w Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej, Pomorskie, jak każdy region, określiło obszary badawczo-rozwojowe i innowacyjne, w których województwo ma szansę być liderem w kraju i za granicą. To: technologie portowe i morskie, interaktywne technologie informatyczne, ekologiczna energetyka i budownictwo oraz medycyna dotycząca chorób cywilizacyjnych. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie inwestycji, które mogą dotyczyć np. zmiany procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług czy zakupu maszyn i sprzętu. Planowane inwestycje mają umożliwić poszerzenie rynków zbytu, gamy oferowanych produktów lub usług bądź znaczącą poprawę ich jakości. W konkursie mogą uczestniczyć też projekty związane z poprawą ekoefektywności w przedsiębiorstwach poprzez wdrożenie nowoczesnych ekologicznych technologii.

Przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie finansowe także na poprawę efektywności przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wspierane będą także inwestycje i rozwiązania organizacyjne służące redukcji kosztów procesów produkcyjnych, m.in. poprzez zastosowanie ekoinnowacji i wykorzystanie nowych źródeł energii.

W pierwszym konkursie ogłoszonym rok temu w ramach tego samego poddziałania wpłynęło 416 aplikacji, spośród których dofinansowanie o łącznej wartości ponad 52 mln zł otrzymał niespełna co czwarty złożony projekt (100). Maciej Frączek z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego przy Agencji Rozwoju Pomorza poinformował, że dofinansowanie wynosiło od 45 do 55 proc. poniesionych wydatków kwalifikujących się do refundacji. W przypadku dwóch firm dofinansowanie wyniosło ponad 1 mln zł.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA