PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sheraton w Warszawie może zmienić właściciela

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 wrz 2015 16:40

Sheraton w Warszawie może zmienić właściciela Sheraton Warszawa

Dwie firmy inwestycyjne: brytyjska Benson Elliot Capital Management LLP oraz amerykańska Walton Street Capital chcą przejąć 8 hoteli sieci Starwood. W ramach transakcji właściciela może zmienić warszawski Sheraton.

REKLAMA

Benson Elliot Capital Management LLP oraz Walton Street Capital L.L.C planują przejąć wyłączną kontrolę nad trzema nieruchomościami. W przypadku pozostałych budynków firma Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. pozostanie głównym zarządcą i operatorem. Do tej grupy zalicza się także polski hotel.

Nieruchomości zlokalizowane są w pięciu krajach: Niemczech, Polsce, Włoszech, Francji i Belgii. Chodzi o: Westin Europa & Regina Venice, Westin Palace Milan, Sheraton Roma, Le Meridien Grand Hotel Nuremberg, oraz Sheraton Warsaw. W ich przypadku Starwood zachowa prawa wynikające z umów o zarządzanie. Benson Elliot oraz Walton Street staną się realnymi właścicielami.

Benson Elliot to brytyjska firma inwestycyjna koncentrująca się na międzynarodowych nieruchomościach komercyjnych. Została założona w 2005 roku. Celuje w obiekty warte od 30 do 300 mln euro. Do tej pory działała wyłącznie w Europie Zachodniej i Południowej.

Walton Street to amerykańska firma inwestycyjna typu private equity. Powstała w 1984 roku. Od tamtej pory na różnych rynkach zainwestowała przeszło 7,5 mld dolarów. 

Starwood to jeden z największych na świecie operatorów hotelowych. Posiada w portfelu około 1200 nieruchomości w 100 krajach. 

Do dyspozycji gości hotel Sheraton w Warszawie oddaje 11 sal konferencyjnych, które rozmieszczone są na powierzchni ponad 1100 mkw. oraz salę balową o powierzchni 500 mkw. z dużym i funkcjonalnym foyer, otoczoną mniejszymi salami bankietowymi. Dzięki takiej konfiguracji na parterze hotelu w spotkaniu może wziąć udział nawet 550 osób.

W hotelu znajdują się również mniejsze sale konferencyjne. Jeśli chodzi o ofertę hotelową - 350 pokoi i apartamentów.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA