PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Skarbiec TFI liczy zyski

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 11 sty 2018 14:14

Skarbiec TFI liczy zyski Fot. shutterstock

- Bardzo dobre wyniki funduszy Skarbca to przede wszystkim zasługa zespołu zarządzania aktywami, w którym mieszają się doświadczenie z młodością, podejście ściśle fundamentalne z domieszką analizy technicznej, nastawienie na spółki wzrostowe z poszukiwaniem wartości w spółkach „po przejściach” – mówi Ewa Radkowska-Świętoń, prezes zarządu Skarbiec TFI.
Wypracowane w ciągu minionych 12 miesięcy wyniki funduszy zarządzanych przez Skarbiec TFI plasują je w czołówce branżowych rankingów.

REKLAMA

4 fundusze na pierwszych miejscach, 3 fundusze na drugim, 1 na trzecim i 2 na czwartym miejscu to wyniki osiągnięte przez zarządzających Skarbiec TFI w 2017 roku w swoich grupach porównawczych. 

- Stale rozwijamy nasze kompetencje w obszarze makroekonomii, wyboru sektorów, które w dłuższym horyzoncie mogą przynosić ponadprzeciętne zyski, fundamentalnego znajdowania spółek o potencjale bycia liderami w swoich branżach, jak i wyszukiwania okazji inwestycyjnych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. – mówi Ewa Radkowska-Świętoń, prezes zarządu Skarbiec TFI. - Nasze portfele są skoncentrowane, składają się z 30 do 50 starannie wybranych spółek , co pozwala na stały ich monitoring. Dużą wagę przywiązujemy do płynności portfeli, dzięki czemu możemy korzystać z pojawiających się szans inwestycyjnych, a także szybko skracać nietrafione pozycje. – dodaje Ewa Radkowska-Świętoń.

Subfundusz Skarbiec Małych i Średnich Spółek zajmuje pierwszą lokatę w zestawieniu najlepszych funduszy akcji polskich małych i średnich spółek (opracowanego przez Analizy Online).  -  Fundusz ten na tle grupy zaprezentował się bardzo dobrze, zyskując w ciągu roku ponad 21 proc. Co jest bardzo istotne dla klientów tego funduszu to fakt, że Skarbiec Małych i Średnich Spółek był odporny na przecenę jaka objęła indeks sWIG80, którego notowania  od  1 maja do 15 listopada 2017 r. spadły o 15,69 proc. Wypracowany wynik jest efektem skutecznej selekcji jego portfela, w tym naszego przekonania do spółek wzrostowych, liderów w swoich sektorach - mówi Michał Stalmach, zarządzający funduszem.

Skarbiec Obligacyjny FIZ i Skarbiec  Obligacja wypracowały pierwszy i drugi roczny wynik wśród 24 funduszy w kategorii dłużnych polskich papierów skarbowych, osiągając odpowiednio 5,9 proc. i 5,7 proc.  stopy zwrotu – Wbrew oczekiwaniom rok 2017 okazał się być znakomity dla rynku polskich papierów skarbowych. Subfundusz Skarbiec Obligacja w pełni wykorzystał koniunkturę i zapewnił w tym okresie zysk sięgający 5,7 proc. Wynik ten jest wyższy zarówno od zysków porównywalnych funduszy, jak i referencyjnej stopy zwrotu. Osiągnięcie tak dobrego wyniku było możliwe dzięki wyciągnięciu właściwych wniosków z analizy sytuacji makroekonomicznej i konsekwentnej realizacji przyjętej na jej podstawie strategii. Przez większą część roku środki inwestowane były w obligacje skarbowe o dłuższym terminie do wykupu, co pozwoliło maksymalnie wykorzystać możliwości jakie dawał rynek –  mówi Grzegorz Zatryb, zarządzający funduszami.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA