PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląsk: Rusza nabór do programu Jessica

  • Autor: Wnp.pl
  • 05 gru 2011 15:22

W województwie śląskim rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie preferencyjnych pożyczek dla firm i samorządów z programu Jessica. Operatorem środków jest Bank Ochrony Środowiska, na podstawie umowy podpisanej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, a promocją projektu zajmuje się Centrum Projektów Rewitalizacji. BOŚ, jako jedyny bank w województwie, pełni rolę Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich (FROM) dla inicjatywy Jessica.

REKLAMA

Do wykorzystania jest ok. 620 mln zł, w tym 251 mln zł środków z programu oraz dodatkowe 375 mln zł własnych środków BOŚ na finansowanie tych samych inwestycji. Potencjalnymi beneficjentami mogą być wszystkie miasta w województwie.

- O fundusze wnioskować może każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą, a program polega na przyciągnięciu jak najszerszego grona zainteresowanych rewitalizacją obszarów miejskich - mówi Małgorzata Dusza, dyrektor Departamentu Instytucji Finansowych BOŚ.

Dzięki inicjatywie Jessica będą mogły być zrealizowane te projekty inwestycyjne, które z uwagi na specyfikę przedsięwzięć rewitalizacyjnych, czyli wysokie ryzyko oraz niską rentowność, nie są atrakcyjne komercyjnie, ale przyczyniają się do rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców danego regionu.

Jessica - to skrócona nazwa programu UE - Wspólne Europejskie Wsparcie na rzecz Zrównoważonego Inwestowania w Obszarach Miejskich. Jest wspólnym przedsięwzięciem realizowanym przez Komisję Europejską, EBI oraz Bank Rozwoju Rady Europy. Obok inicjatyw Jaspers i Jeremie, program Jessica należy do głównych elementów unijnej polityki spójności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA