PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śląsk: Rusza nabór do programu Jessica

  • Autor: Wnp.pl
  • 05 gru 2011 15:22

W województwie śląskim rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie preferencyjnych pożyczek dla firm i samorządów z programu Jessica. Operatorem środków jest Bank Ochrony Środowiska, na podstawie umowy podpisanej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, a promocją projektu zajmuje się Centrum Projektów Rewitalizacji. BOŚ, jako jedyny bank w województwie, pełni rolę Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich (FROM) dla inicjatywy Jessica.

REKLAMA

Do wykorzystania jest ok. 620 mln zł, w tym 251 mln zł środków z programu oraz dodatkowe 375 mln zł własnych środków BOŚ na finansowanie tych samych inwestycji. Potencjalnymi beneficjentami mogą być wszystkie miasta w województwie.

- O fundusze wnioskować może każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą, a program polega na przyciągnięciu jak najszerszego grona zainteresowanych rewitalizacją obszarów miejskich - mówi Małgorzata Dusza, dyrektor Departamentu Instytucji Finansowych BOŚ.

Dzięki inicjatywie Jessica będą mogły być zrealizowane te projekty inwestycyjne, które z uwagi na specyfikę przedsięwzięć rewitalizacyjnych, czyli wysokie ryzyko oraz niską rentowność, nie są atrakcyjne komercyjnie, ale przyczyniają się do rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców danego regionu.

Jessica - to skrócona nazwa programu UE - Wspólne Europejskie Wsparcie na rzecz Zrównoważonego Inwestowania w Obszarach Miejskich. Jest wspólnym przedsięwzięciem realizowanym przez Komisję Europejską, EBI oraz Bank Rozwoju Rady Europy. Obok inicjatyw Jaspers i Jeremie, program Jessica należy do głównych elementów unijnej polityki spójności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA