PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spada wartość polskiej waluty i obligacji

  • Autor: PAP
  • 31 lip 2014 17:00

W czwartek na wartości tracą obligacje, a także polska waluta. Zdaniem specjalistów osłabienie złotego to efekt przede wszystkim sankcji, jakie UE nałożyła na Rosję. Nastroje na rynkach pogarszają też informacje o bankructwie Argentyny.

REKLAMA

"Mamy sporą wyprzedaż na rynku długu dzisiaj, niespotykaną od dłuższego czasu. Sentyment na rynkach obligacji i walutowym w regionie nie jest najlepszy, podobnie wygląda sytuacja na innych rynkach określanych jako +emerging markets+" - powiedział PAP diler SPW z PKO BP Maciej Popiel.

"To efekt dobrych danych, jakie napłynęły ze Stanów Zjednoczonych i lekko jastrzębiej retoryki części członków Fed" - dodał.

Rezerwa Federalna - zgodnie z oczekiwaniami - zdecydowała w środę wieczorem o obniżeniu skali skupu aktywów w ramach programu luzowania ilościowego do poziomu 25 mld USD miesięcznie. Jednocześnie Fed ocenił, że pomimo przyspieszającego wzrostu w USA istnieje wciąż duża przestrzeń do poprawy na rynku pracy.

W środę Departament Handlu USA w pierwszym wyliczeniu podał, że Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w II kwartale 2014 roku o 4,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kwartał do kwartału. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB w II kwartale 2014 roku o 3,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

W ocenie dilera w piątek ważna będzie publikacja kolejnej porcji danych z USA. "Jutro poznamy +payrolls+. Widać, że rynek szuka równowagi, ale może być jeszcze nerwowo" - ocenia Popiel.

Z istotnych informacji, które napłyną na rynek w piątek dilerzy wymieniają dane z amerykańskiego rynku pracy, które zostaną opublikowane o 14.30, a o 16.00 rynki poznają wskaźnik ISM w amerykańskim przemyśle.

"Dzisiaj złoty słabnie. Wyraźnie widoczny jest wzrost awersji do ryzyka w regionie, traci także forint i lira turecka" - powiedział PAP szef dilerów walutowych w Banku BPH Andrzej Krzemiński.

Jego zdaniem osłabienie złotego to efekt przede wszystkim sankcji, jakie UE nałożyła na Rosję. Dodatkowo sentyment globalny psują informacje o bankructwie Argentyny.

"Po zapowiedzi unijnych sankcji cześć inwestorów wycofuje się z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i negatywnie odbija się to na złotym. Dzisiejsze osłabienie to może być także częściowo pokłosie informacji o bankructwie Argentyny" - uważa Krzemiński.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA