PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spadł wskaźnik koniunktury w handlu

  • Autor: PAP
  • 14 lut 2012 09:37

Wskaźnik koniunktury w handlu spadł w I kwartale 2012 roku do plus 0,6 pkt z plus 8,7 pkt w I kwartale 2011 roku - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

REKLAMA

"W I kwartale 2012 roku ogólny wskaźnik koniunktury kształtował się na poziomie +0,6 pkt. Wskaźnik ten był co prawda wyższy w stosunku do poziomu z poprzedniego kwartału (o 5,5 pkt.), jednak znacznie niższy w porównaniu do wartości sprzed roku (wyniosła ona bowiem +8,7 pkt.) oraz niższy o 5,2 pkt. w porównaniu do średniej dlatego okresu dla ostatnich dziesięciu lat (wynosi ona +5,8 pkt.)" - napisano w raporcie.

"W ciągu kwartału praktycznie nie zmieniło się saldo odpowiedzi na pytanie dotyczące zmiany ogólnej sytuacji przedsiębiorstw handlowych, a ich ogólna sytuacja w I kwartale została przez nie oceniona jako dobra (saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +6,6 pkt.). 26,9 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 52,8 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 20,3 proc. za słabą" - napisano.

IRG SGH pisze, że w I kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające branżach: drobnych artykułów metalowych, farb i szkła, mebli i sprzętu oświetleniowego oraz pojazdów mechanicznych.

"Podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, koszty zatrudnienia pracowników, niedostateczny popyt oraz powierzchnia sprzedaży" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA