PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Spadł wskaźnik koniunktury w handlu

  • Autor: PAP
  • 14 lut 2012 09:37

Wskaźnik koniunktury w handlu spadł w I kwartale 2012 roku do plus 0,6 pkt z plus 8,7 pkt w I kwartale 2011 roku - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

REKLAMA

"W I kwartale 2012 roku ogólny wskaźnik koniunktury kształtował się na poziomie +0,6 pkt. Wskaźnik ten był co prawda wyższy w stosunku do poziomu z poprzedniego kwartału (o 5,5 pkt.), jednak znacznie niższy w porównaniu do wartości sprzed roku (wyniosła ona bowiem +8,7 pkt.) oraz niższy o 5,2 pkt. w porównaniu do średniej dlatego okresu dla ostatnich dziesięciu lat (wynosi ona +5,8 pkt.)" - napisano w raporcie.

"W ciągu kwartału praktycznie nie zmieniło się saldo odpowiedzi na pytanie dotyczące zmiany ogólnej sytuacji przedsiębiorstw handlowych, a ich ogólna sytuacja w I kwartale została przez nie oceniona jako dobra (saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +6,6 pkt.). 26,9 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 52,8 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 20,3 proc. za słabą" - napisano.

IRG SGH pisze, że w I kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające branżach: drobnych artykułów metalowych, farb i szkła, mebli i sprzętu oświetleniowego oraz pojazdów mechanicznych.

"Podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, koszty zatrudnienia pracowników, niedostateczny popyt oraz powierzchnia sprzedaży" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA