PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Stabilny wzrost przyciąga więcej globalnego kapitału

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 wrz 2015 15:21

Globalne fundusze widzą coraz większy potencjał w polskim rynku nieruchomości. Problemem nadal jest mniejsza skala tego sektora w porównaniu np. do Europy Zachodniej – mówi Przemysław Krych, prezes zarządu Griffin Real Estate.

REKLAMA

- W porównaniu do tego, co działo się na rynku inwestycyjnym na początku 2000 roku, można zaobserwować, że klimat wokół inwestycji w naszym kraju wyraźnie się zmienił. Odkąd Polska uznana została za jeden z głównych, europejskich rynków nieruchomości, wzbudza większe zainteresowanie globalnych inwestorów - mówi Przemysław Krych.

Jak wyjaśnia, oprócz kapitału z Niemiec czy Skandynawii, które, ze względu na bliskość geograficzną, były jednymi z głównych graczy polskiego rynku, w tej chwili dołączają tu globalne fundusze amerykańskie i globalni "asset manager-owie", którzy mają swoje siedziby np. w Londynie. Bezpośrednie inwestycje w Polsce dokonywane są też przez inwestorów z Bliskiego czy Dalekiego Wschodu.

- Poprzez ciężka pracę udowodniliśmy Europie i sobie nawzajem, że jesteśmy w stanie konsekwentnie i stabilnie rosnąć. To docenili inwestorzy – podkreśla Przemysław Krych.

Zauważa jednak, że problemem cały czas jest skala naszego rynku, wciąż relatywnie mniejsza niż to, co oferuje rynek niemiecki lub inne główne, europejskie rynki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA