PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Stopy procentowe na dotychczasowym poziomie

  • Autor: PAP
  • 03 cze 2015 13:56

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się nie zmieniać poziomu stóp procentowych - poinformował w środę bank centralny w komunikacie. Decyzja jest zgodna z oczekiwaniami ekonomistów.

REKLAMA

Stopa referencyjna nadal wynosi 1,50 proc. w skali rocznej; lombardowa 2,50 proc. w skali rocznej; depozytowa 0,50 proc. w skali rocznej; a redyskonta weksli 1,75 proc. w skali rocznej.

Konferencję, na której Rada ma przedstawić uzasadnienie decyzji zaplanowano na godz. 16.

Ostatnia obniżka stóp miała miejsce w marcu - wówczas RPP obniżyła stopy procentowe NBP o 50 pb. Rada poinformowała wówczas w swoim komunikacie, że decyzja ta oznacza "zamknięcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej". Na kwietniowym, jak i majowym posiedzeniu Rada utrzymała stopy bez zmian.

Główna Ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek wskazała, że środowa decyzja Rady była zgodna z oczekiwaniami rynkowymi. "Zgodnie z oczekiwaniami RPP nie zmieniła dziś poziomu stóp procentowych. Komunikat po dzisiejszym posiedzeniu Rady prawdopodobnie niewiele będzie się różnić od dwóch ostatnich" - stwierdziła.

"Zostanie w nim zapewne podkreślone, że polska gospodarka nadal przyspiesza, struktura wzrostu jest zadowalająca, a deflacja zaczęła się zawężać" - dodała.

Ekonomistka podtrzymała jednocześnie, że nadal nie spodziewa się zmian wysokości stóp procentowych do końca 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA