PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W budownictwie produkcja rdr w XI wzrosła w dwóch na trzy działy

  • Autor: PAP
  • 18 gru 2013 15:33

W budownictwie produkcja rdr w listopadzie wzrosła w dwóch na trzy działy - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

"W stosunku do listopada ub. roku spadek produkcji odnotowano w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 14,4 proc. Wzrost wystąpił natomiast w przedsiębiorstwach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - o 7,4 proc. i w przedsiębiorstwach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków - o 4,8 proc." - napisano w komunikacie GUS.

"W porównaniu z październikiem br. spadek produkcji odnotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w przedsiębiorstwach, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 16,0 proc., w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 5,9 proc., a w wykonujących głównie roboty budowlane specjalistyczne - o 0,5 proc." - dodano.

Produkcja budowlano-montażowa w listopadzie była niższa o 2,9 proc. niż przed rokiem i o 8,9 proc. w porównaniu z październikiem bieżącego roku.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 4,2 proc. niższym niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku, a w porównaniu z październikiem tego roku wzrosła o 3,9 proc.

W okresie styczeń-listopad bieżącego roku produkcja budowlano-montażowa była o 13,9 proc. niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA