PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W przyszłym tygodniu mogą wzrosnąć ceny benzyny

  • Autor: PAP
  • 10 lip 2015 16:14

W okresie między 13 a 19 lipca spodziewamy się przede wszystkim wyraźnego ruchu w górę w cenach benzyn i wielu kierowców jadących na wakacje najboleśniej odczuje przebicie granicy 5 zł za litr benzyny 95-oktanowej - ocenili eksperci portalu e-petrol.pl.

REKLAMA

- Odmiana 98-oktanowa może kosztować średnio między 5,23 zł i 5,31 zł/l. Jeśli zaś chodzi o najpopularniejszą Pb95 jej średnia może się znaleźć w przedziale 4,98-5,09 zł/l. Na wielu stacjach widać już przełamanie psychologicznej bariery 5 zł/l dla tego paliwa, toteż przy obecnych zmianach hurtowych przebicie jej przez ogólnopolską średnią jest kwestią najbliższych dni niż tygodni - podali analitycy.

Ich zdaniem odwrotna tendencja może być natomiast udziałem paliwa dieslowskiego. - Po ostatniej fali obniżkowej cen hurtowych średni poziom dla tego paliwa lokować się będzie w przedziale 4,62-4,71 zł/l. Dla autogazu wysoce prawdopodobne jest podniesienie cen związane zarówno z ruchem cen benzyny, które uznać można za punkt odniesienia dla LPG, jak również z podbiciem poziomów cen dostaw na stacje. Spodziewany przedział średnich cen ulokuje się między 1,84 a 1,91 zł/l - wskazali.

Z kolei w ostatnim tygodniu w cenach hurtowych paliw nastąpiły duże zmiany. - Olej napędowy potaniał o sto zł na metrze sześciennym od ubiegłej soboty i kosztuje dzisiaj średnio 3619 zł/m sześc. Olej opałowy osiągnął również poziom o ponad 100 zł niższy niż tydzień temu i kosztuje 2330 zł/m sześc. W przypadku benzyn ruch wzrostowy miał skalę kilkudziesięciu złotych na przestrzeni ostatniego tygodnia. Aktualna średnia cena Pb95 to 4068 zł/m sześc., a Pb98 - 4289 zł/m sześc. - dodali.

Dynamiczne spadki na początku tygodnia i mozolne odrabianie strat w kolejnych dniach - tak w ich ocenie wyglądały ostatnie sesje na rynku naftowym w Londynie. - Pomimo tego, że trzy ostatnie dni ropa Brent zakończyła na plusie, to jej cena i tak znajduje się poniżej poziomu zamknięcia z poprzedniego piątku. Dzisiaj przed południem notowania surowca, które we wtorek zanotowały lokalne minimum na poziomie 55,10 USD, wahają się w okolicach 59 dolarów - zaznaczyli.

Z kolei w ocenie ekspertki BM Reflex Doroty Gudaś nadchodzący tydzień może przynieść korektę cen benzyn w górę o ok. 3-4 gr/l. "Właściciele stacji mogą także zacząć obniżać ceny oleju napędowego, które średnio mogą spaść o ok. 5 gr/l" - dodała.

  • 1
  • 2
  • xxx2 2015-07-12 22:26:06
    Cena paliwa w tym chorym kraju to kompletne kuriozum. Tak się oszukuje ludzi. Gdybz ktoś mial prawdziwy interes w ekologii, to już dawno byśmy na żadnej benzynie czy ropie nie jeździli. Za kilka lat już nie będzie samochodów zdolnych do jazdy na gazie. wszystko skrzętnie uknute...

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA