PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Walutowy tydzień pod znakiem Ukrainy i EBC

  • Autor: PAP
  • 05 maj 2014 10:47

W rozpoczynającym się tygodniu na notowania złotego istotny wpływ mogą mieć doniesienia z Ukrainy oraz czwartkowa decyzja EBC, a dla rynku długu istotna będzie decyzja RPP i przetarg obligacji - oceniają ekonomiści. Nie wykluczają, że w poniedziałek rynek może zareagować na piątkowy spadek PMI w polskim przemyśle.

REKLAMA

"4,21-4,22 to kluczowy opór dla EURPLN na najbliższe dni, główne czynniki mogące wywołać silniejszy ruch to zapewne sytuacja na Ukrainie i decyzja EBC" - napisano w porannym biuletynie BZ WBK.

Z kolei ekonomiści BGŻ zwrócili uwagę na piątkowe dane o PMI, które na rynek złotego mogą się przełożyć w poniedziałek.

"Rozczarowanie inwestorów danymi z Polski może mieć dziś negatywny efekt dla złotego, na drugi plan sprowadzając sytuację na Ukrainie" - napisano w raporcie BGŻ.

Z piątkowych danych wynika, że PMI w polskim przemyśle przetwórczym w kwietniu obniżył się do 52,0 pkt z 54,0 pkt. w marcu.

W rozpoczynającym się tygodniu głównymi wydarzeniami na rynku długu będą posiedzenie RPP i aukcja obligacji.

"Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej po raz kolejny nie powinno zaskoczyć obserwatorów. Niezmiennie uważamy, iż stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie co najmniej do marca 2015 roku" - napisano w porannej nocie Banku Pekao.

W czwartek Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu obligacje PS0719/WZ0119 za 3,0 - 5,0 mld zł.

"Oczekujemy solidnego zainteresowania w środowisku wciąż sprzyjającym obligacjom oraz w kontekście ograniczonej podaży" - napisano w raporcie Banku Pekao.

RPP we wtorek rozpoczyna dwudniowe posiedzenie decyzyjne

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA