PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław obniży podatki od nieruchomości dla przedsiębiorców

  • Autor: PAP
  • 30 wrz 2014 16:22

Na duże zwolnienia z podatku od nieruchomości mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zamierzają rozwijać działalność na terenie Wrocławia. W nowej perspektywie finansowej 2014-2020 pula środków na ten cel wzrośnie z 94 mln do 260 mln zł.

REKLAMA

Jak powiedział PAP dyrektor Wydziału Zarządzania Należnościami Urzędu Miejskiego Wrocławia Marcin Kieżyński, w nowym okresie programowania pomocy na lata 2014-2020, wrocławscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z nowych atrakcyjnych warunków uzyskania zwolnień z podatku od nieruchomości. Mają się one przyczynić do znacznego rozwoju przedsiębiorczości w stolicy Dolnego Śląska.

W latach 2006-2013 łączny budżet na zwolnienia z podatku od nieruchomości wynosił początkowo 54 mln, jednak już w trakcie udzielania pomocy został podniesiony do 94 mln zł. Obecnie wrocławscy przedsiębiorcy mogą wykorzystać na zwolnienia z podatku od nieruchomości w latach 2014-2020 łączną kwotę 260 mln zł.

"Najbardziej zależy nam na wsparciu działań mających na celu tworzenie miejsc pracy, rozwój przedsiębiorczości i prowadzenie aktywnej polityki osłonowej na rynku pracy. Dlatego też szczególne udogodnienia dotyczą mikro i małych przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność, małych i średnich wdrażających nowe technologie, funkcjonujących w obrębie parków przemysłowych i technologicznych oraz specjalnych stref ekonomicznych, a także tych, które zamierzają utworzyć nowe miejsca pracy" - twierdzi Kieżyński.

Mali i mikro przedsiębiorcy, którym zależy na uzyskaniu ulg w podatku od nieruchomości, nie mogą zalegać z zapłatą zobowiązań podatkowych oraz innych opłat stanowiących dochód Gminy Wrocław, powinni posiadać siedzibę na terenie Wrocławia oraz utrzymać działalność przez cały okres trwania zwolnienia, który obecnie został wydłużony z 3 do 5 lat.

Nowe propozycje zakładają również poprawę warunków uzyskania zwolnienia przez przedsiębiorców inwestujących na terenie Wrocławia. Będzie to możliwe dzięki obniżeniu o połowę progu zainwestowanych środków przy przystąpieniu do programu.

W celu wspierania budowy ogólnodostępnych parkingów miasto zamierza także obniżyć o połowę próg uzyskania zwolnienia z podatku na 15 lat, jeśli firma zechce zainwestować co najmniej 5 mln zł w budowę obiektu służącego do świadczenia usług parkingowych.

"Najważniejsze jest to, że teraz więcej przedsiębiorców będzie mogło skorzystać z proponowanych udogodnień. Będzie to możliwe dzięki łatwiejszym warunkom przystąpienia do oferowanych programów i bardziej korzystne dzięki dłuższym okresom korzystania z pomocy. Liczymy na to, że przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z proponowanych ulg już od grudnia tego roku" - dodał Kieżyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA