PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wskaźnik BIEC zapowiada wejście gospodarki w fazę ożywienia

  • Autor: PAP
  • 26 lip 2013 09:44

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce, w lipcu spadł o 0,4 pkt. wobec czerwca - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. BIEC ocenia, że mimo spadku, wskaźnik zapowiada wejście gospodarki w fazę ożywienia.

REKLAMA

"Niewielkiej korekty wskaźnika należało się spodziewać po bardzo silnym, przekraczającym 4 punkty wzroście, odnotowanym w ubiegłym miesiącu. Tym samym potwierdza się obserwowane w ostatnich miesiącach wygaszanie negatywnych tendencji w gospodarce i zapowiada jej wejście w fazę ożywienia" - napisano w raporcie.

W opinii ekspertów nie należy jednak oczekiwać powrotu gospodarki na dynamiczną ścieżkę wzrostu, lecz stopniową odbudowę swego potencjału rozwojowego.

"Decydująca dla skali przyszłego ożywienia będzie sytuacja w krajach Unii Europejskiej i nieograniczanie rządowych wydatków na inwestycje" - zaznaczono.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA