PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wskaźnik koniunktury w handlu utrzymał się na poziomie z lipca

  • Autor: ISB
  • 22 sie 2011 15:50

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu detalicznym ukształtował się w sierpniu 2011 roku na poziomie minus 1, czyli bez zmian wobec poprzedniego miesiąca - podał Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

Poprawę koniunktury sygnalizuje 17 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 18 proc. (w lipcu odpowiednio 16 i 17 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Przedsiębiorcy oceniają, że bieżąca sprzedaż jest ograniczana w stopniu większym niż przed miesiącem, natomiast prognozy w tym zakresie są nieco mniej negatywne od przewidywań z lipca. Zwiększają się trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych. Prognozy dotyczące przyszłej sytuacji finansowej są też nieco bardziej pesymistyczne od formułowanych w lipcu" - podał GUS.

Poziom zapasów towarów uznawany jest za nadmierny, w konsekwencji dostawcy przewidują nadal ograniczanie ilości zamawianych towarów - podał GUS.

"W poszczególnych klasach wielkości przedsiębiorstw sytuacja jest zróżnicowana. Przedsiębiorstwa duże, jako jedyne, oceniają koniunkturę pozytywnie, lepiej niż przed miesiącem. W tej grupie jednostek odnotowywany jest nadal wzrost bieżącej sprzedaży, ale mniejszy od sygnalizowanego w lipcu. Odpowiednie przewidywania są bardziej optymistyczne od oczekiwań zgłaszanych w zeszłym miesiącu. Jednostki największe odczuwają większe niż w lipcu trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych, a przewidywania w tym zakresie pozostają pesymistyczne" - czytamy dalej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA