PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wynagrodzenie nominalne najwyższe w historii

  • Autor: bankier.pl
  • 21 sty 2015 15:52

W porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku, wynagrodzenie w grudniu 2014 r. wzrosło o 3,7 proc. Można to traktować jako pozytywną informację, ponieważ konsensus ekonomistów zakładał wzrost o 3 proc. W sumie, na przestrzeni całego ubiegłego roku wynagrodzenie również wzrosło o 3,7 proc. w ujęciu rocznym - podał GUS.

REKLAMA

Raportowane przez GUS wynagrodzenie nominalne (4379,26 zł) było w grudniu najwyższe w historii i dopiero po raz szósty przebiło 4000 zł. Trzy z pięciu poprzednich przypadków przypadły właśnie na tradycyjnie najlepszy pod względem płac grudzień.

Zatrudnienie w grudniu wyniosło w liczbach bezwzględnych sięgnęło w ubiegłym miesiącu 5549,1 tys. co oznacza nieznaczny spadek względem listopada (5550,8 tys.). W porównaniu do grudnia 2013 r. przybyło 58 tys. zatrudnionych. To najlepszy wynik od 2011 r.

Należy pamiętać, że dane podane dziś przez GUS dotyczą przedsiębiorstw, w których liczba pracujących przekracza 9 osób. Nie obejmują zatem ani najmniejszych firm, ani sektora publicznego.

Więcej mówiące o realiach polskiego rynku pracy dane o medianie wynagrodzeń GUS - niestety - publikuje co 2 lata. Ostatnie wydanie dotyczące stanu na październik 2012 r. ukazało się w grudniu ubiegłego roku. Według opracowania "Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2012 r.", połowa pracowników zatrudnionych w gospodarce narodowej otrzymywała do 3111,5 zł brutto, natomiast najczęstsze wynagrodzenie wynosiło 2189,11 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA