PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wzrósł wskaźnik koniunktury w handlu

  • Autor: PAP
  • 18 sie 2012 18:40

Wskaźnik koniunktury w handlu wzrósł w III kwartale 2012 r. o 2 punkty kdk do plus 3 punktów - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH

REKLAMA

Wskaźnik ten jest również wyższy w porównaniu do wartości sprzed roku (wyniosła ona bowiem -0,9) oraz o 2,3 punkty w porównaniu do średniej dla tego okresu dla ostatnich dziesięciu lat (wynosi ona +0,7 punktu) - dodano w komunikacie instytutu.

Autorzy badania zwracają uwagę, że w ciągu kwartału nie uległo zmianie saldo odpowiedzi na pytanie dotyczącej zmiany ogólnej sytuacji przedsiębiorstw handlowych i pozostało ono na ujemnym poziomie.

-Pomimo nie odnotowanej poprawy, przedsiębiorstwa handlowe oceniły swoją ogólną sytuację jako dobrą (saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +5,9). 23,9 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 58,0 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 18,0 proc. za słab" - napisano.

-W III kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające w następujących branżach: meblowej oraz sprzętu oświetleniowego, artykułów i sprzętu gospodarstwa domowego oraz RTV, jak również artykułów wielobranżowych - dodano.

Z badania wynika, że podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, koszty zatrudnienia pracowników oraz niedostateczny popyt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA