PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wzrosła sprzedaż detaliczna

  • Autor: PAP
  • 03 gru 2014 13:17

Sprzedaż detaliczna w Polsce w październiku 2014 roku wzrosła o 0,6 proc. rdr, po spadku o 1,1 proc. rdr we wrześniu, zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,5 proc. - podał Eurostat.

REKLAMA

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są odsezonowane.

Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów. To właśnie małe sklepy mogą notować spadki sprzedaży, a dane GUS odzwierciedlają w dużej mierze postępującą koncentrację w handlu detalicznym (wzrost sprzedaży w dyskontach i supermarketach).

Według GUS sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 2,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku, a mdm wzrosła o 4,2 proc.

Ponadto biuro statystyczne Unii Europejskiej podało, że sprzedaż detaliczna w strefie euro w październiku w ujęciu miesiąc do miesiąca wzrosła o 0,4 proc., a miesiąc wcześniej spadła o 1,2 proc., po korekcie. Sprzedaż detaliczna rok do roku wzrosła w eurolandzie w X o 1,4 proc., po wzroście w poprzednim miesiącu o 0,5 proc., po korekcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA