PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złotówka powinna pozostać stabilna w stosunku do euro

  • Autor: PAP
  • 22 paź 2014 17:45

W relacji do euro złoty pozostaje stabilny. Umacnia się za to dolar. Dobre nastroje na rynkach akcyjnych za oceanem powinny wesprzeć globalny apetyt na ryzyko i wesprzeć złotego w kolejnych tygodniach.

REKLAMA

"W przypadku euro-złotego jest bardzo stabilnie, wąskie pasmo wahań. W relacji do dolara mamy do czynienia z osłabieniem - ta zmiana jest zauważalna. Generalnie rynek środkowo-europejski jest na marginesie zainteresowania inwestorów. Na razie to się chyba nie zmieni. Ogólny klimat sugerowałby raczej umocnienie złotego. W końcu ten moment nadejdzie, ale myślę, że to dopiero w przyszłym roku. Poziom 4,15 za euro do końca tego roku to moim zdaniem maksymalny zasięg. Nie spodziewałbym się większych zmian - przy założeniu, że nic się nie wydarzy niespodziewanego na rynkach bazowych" - powiedział PAP diler walutowy z BNP Paribas Jan Koprowski.

"W najbliższych dniach spodziewałbym się ruchu w stronę 4,20/euro i na tym poziomie konsolidacja. Nie ma amunicji do większych, bardziej dynamicznych ruchów w górę, jak i w dół. Nie ma interesu na złotym. Bez jakiegoś katalizatora nie ma perspektyw, żeby pojawili się nowi inwestorzy" - dodał.

Diler zaznacza, że ewentualnym czynnikiem, który mógłby osłabić złotego byłaby obniżka stóp NBP na listopadowym posiedzeniu RPP. "Za 2 tygodnie jest Rada. Jakby obcięła stopy o 50 pb, wtedy złoty by się osłabił. Ale ja nie wierzę w obniżkę o 50 pb. Raczej 25" - powiedział.

Polski rynek długu trzyma się mocno w świetle sporej zmienności na rynku globalnym.

"Dzisiaj całkiem niezły dzień. Obroty w sumie niewielkie, ale rentowności - po dość dużej zmienności w ciągu dnia - ostatecznie spadły w porównaniu do dnia wczorajszego o 2 pb" - powiedział PAP szef dilerów papierów dłużnych z PKO BP Marek Kaczor.

"Początkowo spadki te były spowodowane spadkami rentowności Bundów. W drugiej części dnia na Budnach rentowności wzrosły, a u nas mimo wszystko nie wzrosły one aż tak bardzo, co dobrze świadczy o sentymencie i o tym, że nasz rynek całkiem nieźle broni się w czasach, kiedy jednak ogólna zmienność jest duża. Odreagowaliśmy spadki cen z ubiegłego tygodnia i jak na ten obraz rynku globalnego dość mocno się trzymamy" - dodał. Kaczor zaznaczył, że ważnym testem będzie czwartkowa aukcja obligacji, na której MF zaoferuje obligacje OK0716 i PS0719 za 4,0-6,0 mld zł.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA