PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złotówka umacniała się wobec dolara

  • Autor: PAP
  • 02 kwi 2015 17:48

W czasie czwartkowej sesji złoty umacniał się wobec dolara, natomiast nieco osłabł wobec euro. Ok. 16.30 za amerykańską walutę trzeba było zapłacić 3,74 zł, za euro 4,07 zł, a za franka szwajcarskiego 3,90 zł.

REKLAMA

Według Konrada Ryczki z DM BOŚ umocnienie się złotego wobec dolara było proporcjonalną reakcją na wydarzenia z szerokiego rynku, gdzie po ostatnich słabszych danych z USA można było zaobserwować korekcyjne podbicie kwotowań eurodolara (czyli wzrost wyceny euro i spadek USD).

"Równocześnie warto zwrócić uwagę na obniżoną aktywność inwestorów, co ma związek z okresem przedświątecznym. Obecnie inwestorzy czekają jeszcze tylko na jutrzejsze dane dot. zatrudnienia w USA, jednak na większości rynków będzie to już dzień bez handlu, stąd potencjalne reakcje będą najprawdopodobniej dopiero widoczne w przyszłym tygodniu" - uważa Ryczko.

Kamil Maliszewski z DM mBanku zwraca uwagę, że za osłabieniem polskiej waluty w stosunku do euro nie stały żadne "przesłanki fundamentalne" i "jest to jedynie niewielka korekta, po trzech dobrych sesjach z początku tygodnia".

"Kurs znajduje się obecnie w okolicach 4,07 i wydaje się, że wiele może zależeć od jutrzejszych danych z rynku pracy w USA. Jeżeli okazałyby się słabsze od oczekiwań, to mogłoby to dodatkowo wesprzeć waluty rynków wschodzących, ze względu na oddalającą się perspektywę podwyżek stóp procentowych w USA" - komentuje Maliszewski.

Zaznacza, że dolar osłabiał się w stosunku do euro oraz złotego, pomimo mniejszej od prognoz liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. "Świadczy to jednak jedynie o dużej niepewności, która towarzyszy inwestorom" - komentuje analityk.

"Stabilnie wyglądała dziś sytuacja na parze frank/złoty, gdzie kurs utrzymuje się w okolicach 3,90 i niewiele wskazuje, aby mógł zdecydowanie się zmienić przed istotnymi danymi o wielkości rezerw walutowych oraz inflacji, które poznamy w przyszłym tygodniu" - dodaje Maliszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA