PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złoty będzie kontynuował umocnienie w środę dzięki lepszym nastrojom globalnym

  • Autor: ISB
  • 30 mar 2011 13:25

Złoty powinien w środę kontynuować umocnienie dzięki dobrym nastrojom na świecie oraz większej skłonności inwestorów do ryzyka i zejść do poziomu ok. 3,98 zł za euro, uważają analitycy.

REKLAMA

- Pozytywny sentyment na rynku utrzymuje się, mimo wczorajszej informacji o kolejnej obniżce ratingów Grecji i Portugalii. To nie miało większego przełożenia na eurodolara, który porusza się w przedziale 1,4050-1,4150, zaś euro złoty schodzi konsekwentnie w ślad za giełdami, które od 5-6 dni pozostają bez korekty - powiedział ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości Piotr Rutkowski.

Wczoraj złoty pozostawał dość stabilny wobec euro. W ocenie Rutkowskiego, informacje ministra skarbu o terminach oferty pierwotnej JSW oraz informacje o planowanej na II połowę września sprzedaży pakietu akcji PKO BP, należącego do BGK i SP zostały już raczej wcześniej zdyskontowane i nie wpłynęły na notowania krajowej waluty.

- Rynek jest stabilny i widać presję na lekkie umocnienie złotego oraz powrót do poziomów sprzed wydarzeń w Japonii. Spodziewam się zejścia złotego do poziomu 3,98, zaś w kolejnych dniach nadal dominującym czynnikiem będą nastroje globalne - powiedział ekonomista.

W środę, ok. godz. 9:45 za jedno euro płacono 3,9897 zł, a za dolara 2,8330 zł. Eurodolar kwotowany był na 1,4084.

W wtorek ok. godz. 17:00 jedno euro kosztowało 3,9949 zł, a dolar 2,8394 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,4070. Rano, ok. godz. 09:00 jedno euro kosztowało 3,9990 zł, a dolar 2,8330 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,4120. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA