PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złoty stabilnie na początku sierpnia

  • Autor: PAP
  • 04 sie 2015 17:30

W trakcie wtorkowej sesji złoty nie zanotował większych zmian wobec zagranicznych walut. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,15 zł, dolar 3,79 zł, a frank szwajcarski 3,89 zł.

REKLAMA

Zdaniem Konrada Ryczki z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska w szerszym ujęciu można więc mówić o neutralnej sesji na złotym - w oczekiwaniu na kolejne sygnały z USA. "Temat podwyżek stóp procentowych w USA jest obecnie głównym czynnikiem warunkującym handel czy to na szerokim rynku, czy też walutach EM (rynków wschodzących - PAP). W zakresie innych rynków rozwijających się warto wspomnieć o słabości rosyjskiego rubla, który oscyluje na najniższych poziomach od lutego w ślad za spadającymi cenami ropy ural" - napisał w komentarzu analityk.

Również zdaniem Kamila Maliszewskiego z Domu Maklerskiego mBanku wtorkowa sesja przyniosła nieznaczne wahania złotego, który tracił wobec euro oraz dolara, a zyskał w stosunku do wyjątkowo słabego tego dnia franka szwajcarskiego.

"Otoczenie globalne zdawało się wspierać ryzykowane aktywa, nie przełożyło się to jednak na sytuację walut z naszego regionu. Warto zauważyć, że podobnie jak kilka miesięcy temu, niekorzystny wpływ na notowania złotego może mieć silna w ostatnich dniach wyprzedaż rubla, która pogarsza sentyment do rynków wschodzących z Europy Środkowo-Wschodniej. Złotemu nie pomaga w tym tygodniu także sytuacja na warszawskiej giełdzie, która pozostaje poza obszarem zainteresowania inwestorów zagranicznych. Widać to w ostatnich dniach wyraźnie po bardzo niskich obrotach" - napisał w komentarzu.

Zdaniem Maliszewskiego, dane z amerykańskiej gospodarki o zamówieniach w przemyśle okazały się zgodne z rynkowymi oczekiwaniami i nie miały większego wpływu na rynek dolara.

Jak dodał analityk, dobra sytuacja na parkietach w Europie Zachodniej powoduje presję na franka szwajcarskiego, który we wtorek osłabiał się. Odbiło się to także na notowaniach tej waluty wobec złotego - pomimo słabości złotego wyniosły one poniżej poziomu 3,90.

W piątek w USA podane zostaną dane z rynku pracy. Bank centralny USA uzależnia termin podwyżki stóp od sytuacji na rynku pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA