PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złoty stabilny w oczekiwaniu na decyzję RPP

  • Autor: PAP
  • 07 cze 2011 20:22

Zdaniem ekonomistów, niewielkie zmiany poziomów złotego na wtorkowej sesji są wynikiem oczekiwania na decyzję RPP o wysokości stóp procentowych. Jeżeli RPP zdecyduje się na podwyżkę, złoty powinien się lekko umocnić.

REKLAMA

"Rynek oczywiście czeka na jutrzejszą Radę i jest dość stabilny. Po decyzji Rady można się spodziewać nieco większego ruchu na rynku. Podwyżka stóp nie jest przesądzona, więc wydaje się, że w przypadku decyzji o podwyżce stóp złoty może zareagować lekkim umocnieniem" - powiedział PAP Tomasz Regulski z banku Raiffeisen.

W ocenie Regulskiego, we wtorek na rynku FX ruch był niewielki.

"Złoty zachowywał się dziś stabilnie, notowany był w pobliżu 3,95 za euro. W ciągu dnia lekko wzrosły światowe giełdy, co spowodowało lekki wzrost wartości złotego, który zszedł troszkę poniżej poziomu 3,92 za euro" - dodał.

Zdaniem Henryka Sułka, dilera SPW z banku Millennium, na wtorkowej sesji odczuwalny był wzmo-żony ruch inwestorów, którzy szykują pozycje przed decyzją Rady.

"Od początku dzisiejszej sesji rynek jest bardzo zmienny - na początku mieliśmy spadki rentowności, szczególnie na końcu krzywej. Obecnie następuje korekta, inwestorzy szykują się przed decyzją Rady i rynek idzie w drugą stronę, czyli papiery są sprzedawane. Na rynku panuje spory ruch" - powiedział PAP Sułek.

Jego zdaniem, podwyżka stóp o 0,25 pkt proc. spowoduje ruch na krótkim końcu - rentowności spadną. Istotne dla notowań na rynku długu będą także "podecyzyjne" komentarze członków RPP.

"Wydaje się, że podwyżka stóp o 0,25 pkt proc. nie jest do końca w cenie, bo krótki koniec mamy dość mocny. Jeśli więc nastąpi taka podwyżka, to rentowności spadną. Największe zmiany będą odczuwane na krótkim końcu. Później rynek będzie oczekiwał jeszcze na komentarze członków, bo one jak zwykle są istotne" - dodał.

Dodał, że jego zdaniem, o ile dojdzie do podwyżki stóp już w środę, następna korekta stopy referencyjnej nastąpi dopiero po wakacjach - we wrześniu bądź październiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA