PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złoty stabilny wobec głównych walut

  • Autor: PAP
  • 16 paź 2012 20:06

We wtorek złoty był stabilny względem głównych walut. Ok. godz. 18.50 za euro płacono 4,08 zł, za dolara 3,12 zł, a za szwajcarskiego franka 3,37 zł. Analitycy wskazali, że w najbliższych dniach na kurs złotego wpływać będą nastroje globalne.

REKLAMA

Główny analityk walutowy DM BOŚ Marek Rogalski ocenił, że we wtorek nasza waluta pozostała stabilna i na kurs złotego nie wpłynęły pozytywne informacje dotyczące Hiszpanii.

Dodał, że we wtorek pojawiły się informacje, że Niemcy byłyby skłonne zgodzić się na uruchomienie linii kredytowej dla Hiszpanii, gdyby tamtejszy rząd zgłosił się z takim wnioskiem. "W kontekście zbliżającego się szczytu Unii Europejskiej rynek chętnie będzie kupował plotki na temat rozwiązania problemów Hiszpanii. Mocne otrzeźwienie przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu" - ocenił.

18-19 października odbędzie się szczyt UE, który będzie poświęcony dalszej integracji unii walutowej, w tym przede wszystkim tzw. unii bankowej, której pierwszym etapem jest wspólny nadzór bankowy dla krajów eurolandu i chętnych krajów spoza euro.

Rogalski wskazał, że mimo pozytywnych informacji złoty pozostał stabilny podczas wtorkowego handlu. "Widać, że optymizm dotyczący Hiszpanii nie udzielił się zbytnio krajowym inwestorom. Można odnieść wrażenie, iż rynek zaczyna się coraz bardziej obawiać, iż Rada Polityki Pieniężnej może w tym roku dwukrotnie obniżyć stopy o 25 punktów bazowych - w listopadzie i grudniu. Wskazują na to ostatnie odczyty dotyczące inflacji" - stwierdził.

W ocenie dilera walutowego z Banku Polskiej Spółdzielczości Adriana Żylaka "złoty (...) w kolejnych dniach pozostanie wrażliwy na czynniki globalne, spodziewam się, że polska waluta będzie poruszała się w szerszym przedziale 4,06-4,12 za euro".

Według niego najważniejsze dla rynku będą teraz komunikaty ze szczytu UE, a także dane z Chin. "Wciąż aktualny pozostaje temat Hiszpanii i prośby tego kraju o uruchomienie programów pomocowych" - dodał.

W czwartek rano w Chinach zostanie podany PKB za trzeci kwartał br. oraz informacja o produkcji przemysłu i sprzedaży detalicznej we wrześniu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA