PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Złoty zyskuje i nie widać powodu do osłabienia

  • Autor: PAP
  • 17 lut 2014 19:51

Poniedziałkowa sesja jest kolejną, podczas której złoty zyskuje zarówno wobec euro, jak i dolara. Płynność jest niska ze względu na święto w USA - Dzień Prezydentów. Zdaniem dilerów obecnie nie widać powodów do osłabienia polskiej waluty, chociaż impulsy do handlu będą płynęły raczej z rynków bazowych.

REKLAMA

"Dzisiaj bardzo spokojny dzień, nie ma inwestorów z USA i obroty są dosyć niskie. Złoty lekko się umocnił i zszedł z poziomu ok. 4,15 za euro do 4,14, który jest właśnie testowany, ale na razie nie ma przebicia. Złoty umocnił się dzisiaj także wobec dolara" - powiedział PAP Andrzej Krzemiński, szef dilerów walutowych z Banku BPH.

Jego zdaniem w tym tygodniu, od krajowych danych makro istotniejsze będzie zachowanie głównych par walutowych na świecie.

"Inwestorzy będą patrzyli jak zachowują się rynki bazowe, jak wyglądają główne pary walutowe i to będzie wyznacznik dla lokalnego rynku" - powiedział.

"Nie zapowiada się, aby miała odwrócić się sytuacja z ostatnich dni, kiedy to złoty zyskiwał" - dodał.

"Mamy dzisiaj początek ferii i święto w USA stąd obroty na rynku nie są specjalnie duże. Otwarcie rynku było na poziomach słabszych od piątkowego zamknięcia, ale w ciągu dnia straty zostały odrobione i teraz rynek jest na lepszych poziomach" - podsumował poniedziałkową sesję w rozmowie z PAP Mateusz Patorski, diler SPW z Banku Millennium.

Diler zwraca uwagę, że w tym tygodniu będą publikowane dane z polskiej gospodarki.

"Kalendarz publikacji danych makroekonomicznych nie jest w tym tygodniu szczególnie bogaty, ale będziemy mieli dane z krajowej gospodarki. Inwestorzy czekają też na powrót inwestorów z USA na rynek" - powiedział Patorski.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA