PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiany w PIR coraz bardziej realne

  • Autor: Rzeczpospolita
  • 11 wrz 2014 08:19

Resort skarbu opracował projekt zmian w Polskich Inwestycjach Rozwojowych. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", wehikuł inwestycyjny ma zostać ufunduszowiony.

REKLAMA

Wedle tego projektu PIR stanie się spółką zarządzającą, która utrzymuje się z opłaty za zarządzanie funduszami zamkniętymi (FIZAN).

Cytowany przez "Rz" wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk, który w resorcie odpowiada za przeprowadzenia zmian w PIR tłumaczy, że fundusze zamknięte specjalizujące się w różnych dziedzinach np. energetyce, infrastrukturze samorządowej, infrastrukturze przemysłowej będą podlegały pod powołane niedawno Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego, a PIR zostanie spółką zarządzającą, która będzie się utrzymywać się z opłaty za zarządzanie funduszami.

Wyższa transparentność i efektywność zarządzania projektami to główne zalety takiego rozwiązania według wiceministra. Ponadto fundusze zamknięte będą umieszczone poza finansami publicznymi, co pozwoli uniknąć zakwalifikowania PIR jako pomoc publiczną przez Eurostat.

Wiceminister Kowalczyk zaprzeczył również w rozmowie z "Rz" informacjom, o planach połączenia PIR z BGK. Takie rozwiązanie przekreśliłoby możliwość finansowania projektu Grupy Lotos, bo podmiot powstały z połączenia nie mógłby finansować Lotosu zarówno kapitałowo, jak i dłużnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA