PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

16,5 mln turystów odwiedzi Polskę w tym roku

  • Autor: PAP
  • 18 wrz 2014 20:57

W tym roku liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę wyniesie 16,5 mln - szacuje minister sportu i turystyki Andrzej Biernat.

REKLAMA

Ministerstwo sportu szacuje, że po opublikowaniu pełnych danych liczba podróży turystycznych Polaków wypoczywających w kraju latem br. okaże się o 5 proc. wyższa w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, a liczba podróży zagranicznych w tym sezonie - wyższa o 3-4 proc. w porównaniu do 2013 r.

"Wydatki turystów zagranicznych odpoczywających w Polsce to ok. 5 mld zł rocznie - to jest potężna kwota zasilająca nie tylko firmy turystyczne, ale wszystkie te, które działają wokół turystyki" - dodał szef resortu sportu, który w czwartek uczestniczył w konferencji poświęconej 10-leciu obecności w UE i osiągnięciom w dziedzinie turystyki.

Biernat podkreślił, że dzięki członkostwu w UE polski rynek turystyczny zyskał. Jak ocenił, skończyło się kojarzenie Polski jako kraju z siermiężnym podejściem do turysty, który przyjeżdżając do nas nie wiedział, gdzie się podziać.

"Dzięki przynależności do UE znaleźliśmy się w maszynie, która napędza gospodarkę turystyczną w Unii" - zaznaczył.

Biernat powiedział, że udział branży turystycznej w polskim PKB przekroczył 6 proc.

Jak wynika z danych GUS, przedstawionych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w okresie styczeń - czerwiec 2014 r. 8,78 mln polskich turystów skorzystało z obiektów wypoczynkowych w Polsce. To o 8 proc. więcej niż w tym samym okresie 2013 r.

W okresie styczeń - czerwiec 2014 r. liczba turystów zagranicznych korzystających z bazy noclegowej w Polsce zwiększyła się o 4,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • rufus 2014-09-19 08:19:43
    Z tytułów artykułów: "16,5 mln turystów odwiedzi Polskę w tym roku" i zaraz obok "Galerię Katowicką odwiedziło 11 mln klientów". I to chyba daje dobry obraz, jak w gruncie rzeczy słabo radzi sobie branża turystyczna w Polsce. Takich centrów jak GK jest w PL co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA