PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

17 mln złotych na inwestycje hotelarskie na Podlasiu

  • Autor: PAP
  • 15 lis 2013 17:05

O 16,7 mln zł unijnego dofinansowania na inwestycje turystyczne takie jak np. budowa hoteli czy sanatoriów oraz na utworzenie atrakcji turystycznych w Podlaskiem, mogą się starać przedsiębiorcy. W piątek ruszył nabór wniosków.

REKLAMA

Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Pieniądze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 z puli na rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Wnioski można składać do 24 stycznia 2014 roku.

To ostatni taki konkurs w regionie w kończącej się perspektywie finansowej UE. Dyrektor departamentu zarządzania Programem w urzędzie marszałkowskim Daniel Górski powiedział, że urząd liczy na to, że wpłyną projekty, które uzupełnią tę infrastrukturę, która już powstała i podniosą ich efekty. Efektem ma być lepsza obsługa turystów w regionie. Górski podkreślił jednocześnie, że w nowym Programie na lata 2014-2020 nie będzie już wprost pieniędzy dedykowanych turystyce, nie będzie ona wyróżniona.

W ogłoszonym konkursie o dotacje mogą się ubiegać mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Na dofinansowanie, podobnie jak w poprzednich konkursach, mają szanse projekty w gminach atrakcyjnych turystycznie, wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.

Projekty mogą dotyczyć m.in. budowy i rozbudowy hoteli, moteli, pensjonatów czy uzdrowisk. Na dofinansowanie mogą też liczyć wnioski dotyczące stworzenia unikatowej oferty turystycznej w skali regionu lub kraju. Urząd marszałkowski podkreśla, że premiowane będą m.in. te inwestycje, które przyciągną do regionu turystów, zwłaszcza zagranicznych, a także projekty łączące różne formy turystyki np. wypoczynkową i biznesową.

Do tej pory - jak poinformował rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski - dzięki dotacjom z Programu przedsiębiorcy podjęli w regionie 50 inwestycji, których łączny koszt to ponad 400 mln zł, w tym unijne dofinansowanie wynosi 132 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA