PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

75 pracowni walczy o projekt inwestycji Baltic Park Molo wartej nawet 250 mln zł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lut 2012 23:24

75 pracowni walczy o projekt inwestycji Baltic Park Molo wartej nawet 250 mln zł

Zakończył się pierwszy etap konkursu architektonicznego na projekt inwestycji Baltic Park Molo w Świnoujściu - największego, multifunkcyjnego kompleksu hotelowego na wybrzeżu. Do organizatorów konkursu wpłynęło i zostało zaakceptowanych aż 75 wniosków.

REKLAMA

- To nadzwyczajne zainteresowanie. Renomowani architekci z Polski i zagranicy to gwarancja, że projekt będzie naprawdę wyjątkowy. Cieszymy się, że najlepsi chcą z nami pracować - mówi Jan Wróblewski, członek zarządu inwestora, holdingu Zdrojowa Invest, który jest inwestorem przedsięwzięcia.

W konkursie wezmą udział m.in.: znane w Polsce i za granicą biuro architektoniczne dr. Romualda Loeglera, który zaprojektował np. Filharmonię Łódzką; niemieckie RKW czy JSK, które zaprojektowały wiele budynków użyteczności publicznej czy hoteli, np. w Abu Dhabi; austriackie Riegler Riewe Architekten; renomowane warszawskie JEMS, które było wielokrotnie nagradzane za biurowiec Agory; utytułowane biuro HS99; PAG dr. Tomasza Głowackiego; Bulanda-Mucha; Grupa 5; polsko-francuskie Fiszer Atelier 44 czy MWM Architekci.

Baltic Park Molo w Świnoujściu ma być najbardziej spektakularną inwestycją grupy Zdrojowa Invest. Powierzchnia całego kompleksu wyniesie 50-55 tys. mkw. Łączna wartość przedsięwzięcia to ok. 200-250 mln zł i będzie realizowana w etapach, w latach 2013-2017.

Kompleks będzie się składał z dwóch hoteli 4- i 5-gwiazdkowych o zróżnicowanej wysokości - od 7 do 12 pięter. Jego częścią będzie centrum handlowe i rozrywkowe z pasażami, centrum sztuki, a dodatkowo z aquaparkiem oraz kinem.

Obiekt będzie miał ok. 600-700 apartamentów, w większości w systemie condo i z widokiem na morze. - Ich cena będzie się wahać od ok. 8 do 18 tys. zł za mkw. - oświadcza Jan Wróblewski.

Dodatkowo będzie to największe hotelowe centrum biznesowe na wybrzeżu i jedno z największych w Polsce. Główna z sal konferencyjno-sympozyjnych będzie mieściła ponad 1000 osób.

W inwestycji, w ramach PPP, jest też planowana budowa pierwszego molo w Świnoujściu.

  • MrBonzolito1 2012-02-25 13:32:43
    CIEKAWY PROJEKT !!! WARTY UWAGI !!!
  • mivhal, 2012-02-23 08:35:05
    Jak nie zbudują mostu, albo tunelu do Świnoujścia, to ta inwestycja im bokiem wyjdzie, nie ma szans powodzenia, bo ludzie nie będą przyjeżdżali, żeby stać w 2-3 godzinych kolejkach na prom w sezonie,

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA