PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

89,20 zł - przychód na jeden pokój w hotelach Grupy Orbis

  • Autor: Orbis/Propertynews.pl
  • 11 maj 2011 10:12

Blisko 6-proc. wzrost średniego przychodu na dostępny pokój (RevPAR) osiągnęła w I kwartale br. Grupa Hotelowa Orbis. Przychód ten wyniósł 89,20 zł. - Wzrost RevPAR w ujęciu "like-for-like" wyniósł 3,8 proc., co wyraźnie wskazuje, że wyniki wypracowane przez trzy hotele zamknięte w ostatnim roku (Novotel Olsztyn, Prosna, Polan) kształtowały się poniżej średniej - poinformował zarząd firmy w raporcie.

REKLAMA

Jak podała spółka w raporcie, w ujęciu całościowym siłą napędową poprawy był wzrost frekwencji o 1 punkt procentowy oraz, co ważniejsze, ponad 3-proc. wyższa średnia cena za pokój (ARR). - Średnia cena za pokój podniosła się po raz pierwszy od drugiego kwartału 2009 r., co można uznać za oznakę trwałej poprawy koniunktury - napisano w raporcie.

Hotele ze średniego i górnego segment rynku (up & midscale), działające w ramach Grupy Orbis, odnotowały w tym kwartale szybsze tempo wzrostu niż hotele ekonomiczne: wzrost RevPAR „like-for-like" o 4,1 proc. w porównaniu do 2,5 proc. Jak podano w raporcie, różnica wynika przede wszystkim z silniejszej bazy segmentu hoteli ekonomicznych w pierwszym kwartale 2010 r.

Jak czytamy dalej, na poprawę wyników hoteli up & midscale wpływ miał głównie 3,4-proc. wzrost średniej ceny za pokój liczony na zasadzie "like-for-like" (3,9-proc. wzrost przy porównaniu danych raportowanych).

Frekwencja w obiektach marek Etap i Ibis wyniosła 49,9 proc., zaś w hotelach o liczbie gwiazdek od 3 do 5 - 39,3 proc.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA