PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

89,20 zł - przychód na jeden pokój w hotelach Grupy Orbis

  • Autor: Orbis/Propertynews.pl
  • 11 maj 2011 10:12

Blisko 6-proc. wzrost średniego przychodu na dostępny pokój (RevPAR) osiągnęła w I kwartale br. Grupa Hotelowa Orbis. Przychód ten wyniósł 89,20 zł. - Wzrost RevPAR w ujęciu "like-for-like" wyniósł 3,8 proc., co wyraźnie wskazuje, że wyniki wypracowane przez trzy hotele zamknięte w ostatnim roku (Novotel Olsztyn, Prosna, Polan) kształtowały się poniżej średniej - poinformował zarząd firmy w raporcie.

REKLAMA

Jak podała spółka w raporcie, w ujęciu całościowym siłą napędową poprawy był wzrost frekwencji o 1 punkt procentowy oraz, co ważniejsze, ponad 3-proc. wyższa średnia cena za pokój (ARR). - Średnia cena za pokój podniosła się po raz pierwszy od drugiego kwartału 2009 r., co można uznać za oznakę trwałej poprawy koniunktury - napisano w raporcie.

Hotele ze średniego i górnego segment rynku (up & midscale), działające w ramach Grupy Orbis, odnotowały w tym kwartale szybsze tempo wzrostu niż hotele ekonomiczne: wzrost RevPAR „like-for-like" o 4,1 proc. w porównaniu do 2,5 proc. Jak podano w raporcie, różnica wynika przede wszystkim z silniejszej bazy segmentu hoteli ekonomicznych w pierwszym kwartale 2010 r.

Jak czytamy dalej, na poprawę wyników hoteli up & midscale wpływ miał głównie 3,4-proc. wzrost średniej ceny za pokój liczony na zasadzie "like-for-like" (3,9-proc. wzrost przy porównaniu danych raportowanych).

Frekwencja w obiektach marek Etap i Ibis wyniosła 49,9 proc., zaś w hotelach o liczbie gwiazdek od 3 do 5 - 39,3 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA