PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

9 mln zł na inwestycję w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lut 2013 17:41

W połowie lutego br. zakończyła się przebudowa połączona z rozbudową budynku szpitala uzdrowiskowego „Korab", należącego do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 9 mln zł, przy czym część inwestycji była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

REKLAMA

Oficjalne otwarcie ośrodka nastąpiło 21 lutego br.

Obiekt lecznictwa uzdrowiskowego Korab, należący do Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, zarządzanego przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. położony jest w Polanicy-Zdroju.

Dzięki przeprowadzonej renowacji Korab stał się nowoczesnym, wielofunkcyjnym ośrodkiem, w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Odnowiony szpital uzdrowiskowy Korab to dla nas powód do dumy. Z jednej strony to dowód na to, że stale się rozwijamy i inwestujemy w rozwój spółki. Z drugiej zaś, dzisiejszy szpital uzdrowiskowy, to wielofunkcyjny ośrodek, przygotowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych, w tym również tych poruszających się na wózkach, co pozwala skierować naszą ofertę do szerokiego grona pacjentów i gości, zwiększyć konkurencję ZUK S.A. w zakresie nowoczesnej infrastruktury szpitalnej i rehabilitacyjnej - mówi Jerzy Szymańczyk, prezes zarządu Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

Całkowity koszt projektu realizowanego w ramach Priorytetu 1 „Wzrost konkurencyjności dolnośląskich przedsiębiorstw (Przedsiębiorstwa i Innowacyjność) Działanie 1.1D2 „Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw prowadzących działalność uzdrowiskową zlokalizowanych w miejscowościach uzdrowiskowych Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013" to kwota 8 955 740,30 PLN, natomiast kwota przyznanych środków unijnych to 2 963 213,91 PLN.

W ramach inwestycji przebudowy z rozbudową budynku szpitala uzdrowiskowego „Korab" odnowione zostały baza zabiegowa, jadalnia i oranżeria oraz powstała pierwsza w Polanicy- Zdroju siłownia plenerowa.

- Dzisiaj oddajemy w ręce naszych pacjentów i gości nowoczesny obiekt w którym przygotowano ponad 70 miejsc w komfortowo urządzonych pokojach. Atrakcyjność oferty dodatkowo wzbogaca szeroka gama zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych np. w schorzeniach psychosomatycznych i mastektomii, pod opieką profesjonalnej kadry medycznej - dodaje Jerzy Szymańczyk.

Check english version of article here 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA