PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Accor sięga po luksus i przejmuje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lip 2016 07:21

Accor sięga po luksus i przejmuje The Savoy w Londynie

Luksusowe marki hotelarskie Fairmont, Raffles i Swissôtel należą już do Grupy Accor. Jak mówi Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny Accor Hotels, to historyczne wydarzenie dla francuskiej korporacji, które otwiera nowe perspektywy wzrostu.

REKLAMA

Grupa Accor Hotels oficjalnie ogłasza nabycie FRHI Hotels & Resorts (FRHI) oraz należące do niej trzy prestiżowe marki hoteli kategorii luksusowej: Fairmont, Raffles i Swissôtel.

Transakcja nabycia trzech marek z dnia na dzień pozycjonuje Accor Hotels jako lidera rynku hoteli kategorii luksusowej, zwiększa długoterminowy potencjał rozwoju i zyskowności Grupy oraz w sposób istotny przyczynia się do wzrostu znaczenia naszej Grupy na rynku Ameryki Północnej - najbardziej wpływowym rynku konsumenckim na świecie.

- Dzisiejszy dzień jest dużym wydarzeniem dla naszej Grupy. Nabycie tych trzech uznanych marek hoteli kategorii luksusowej jest wydarzeniem o historycznym znaczeniu dla Accor Hotels. Otwiera ono przed nami niezwykłe perspektywy wzrostu i powoduje, że ranga naszej międzynarodowej sieci rośnie w sposób niespotykany, umożliwiając budowanie wartości w perspektywie długoterminowej –mówi Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny Accor Hotels.

Do międzynarodowej sieci Accor Hotels dołącza portfel marek obejmujący historyczne hotele o globalnej renomie położone na strategicznych rynkach na całym świecie, w tym: The Savoy w Londynie, hotel Raffles w Singapurze, hotel Fairmont w San Francisco, The Plaza w Nowym Jorku, hotel Fairmont Le Château Frontenac w Quebec City oraz Le Royal Monceau Raffles w Paryżu.

- Z zaangażowaniem dążymy do zapewnienia gościom doskonałej obsługi, kierując się jednocześnie ambicją zapewnienia wyjątkowego zwrotu z inwestycji naszym akcjonariuszom i właścicielom hoteli” dodał Sébastien Bazin. - Dzięki wykorzystaniu synergii operacyjnych pomiędzy FRHI i AccorHotels jesteśmy w doskonałej pozycji by móc przyspieszyć rozwój naszych luksusowych marek i zapewnić gościom jeszcze wspanialszy wybór hoteli oraz lokalizacji - dodaje Chris Cahill mianowany na stanowisko dyrektora wykonawczego segmentu hoteli kategorii luksusowej.

W związku z transakcją, w ramach szerszej strategii wzmacniania segmentu hoteli kategorii wyższej i luksusowej należących do AccorHotels, Chris Cahill został mianowany przez spółkę Dyrektorem Wykonawczym (Chief Executive Officer) segmentu hoteli kategorii wyższej i luksusowej. Na swoim nowym stanowisku Chris J. Cahill, który wejdzie również w skład Komitetu Wykonawczego AccorHotels (AccorHotels Executive Committee), będzie kierował procesem integracji FRHI oraz będzie odpowiedzialny za strategię i globalną działalność segmentu hoteli kategorii wyższej i luksusowej AccorHotels na całym świecie. Nowa struktura będzie obejmować marki Raffles, Fairmont, Sofitel Legend, So Sofitel, Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman i Swissôtel.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA