PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Accor złożył ofertę Orbisowi. Na stole 142,3 mln euro

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 paź 2014 08:50

Accor złożył ofertę Orbisowi. Na stole 142,3 mln euro

Orbis S.A. otrzymała od Accor ofertę przejęcia sieci 46 hoteli w Europie Środkowej. Jej przedmiotem są również nowe warunki umowy licencyjnej dotyczącej całego regionu Europy Środkowej. Po ewentualnej transakcji Orbis byłby wyłącznym licencjodawcą marek Accoru w regionie. Zaproponowana w ofercie cena wynosi 142,3 mln euro.

REKLAMA

Orbis podał, że zgodnie z ofertą miałby przejąć udziały w spółkach zależnych, należących do Accor na Węgrzech: Accor Pannonia Hotels ZRT (99,92 proc. udziałów, obejmuje także hotele sieci Accor w Macedonii, Słowacji i Bułgarii), w Czechach: Katerinska Hotel SRO (100 proc. udziałów), w Rumunii: Accor Hotels Romania SRL (100 proc. udziałów) i w Polsce: Muranowska (100 proc. udziałów) oraz Hotek Polska (100 proc. udziałów).

Portfel 46 hoteli zawiera: 11 hoteli własnych (1.974 pokoje), 17 w dzierżawie (3.573 pokoje), 11 działających na podstawie umowy o zarządzanie (1.685 pokoi) i 7 we franczyzie (821 pokoi).

Wszystkie hotele działają pod markami Accor: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis i ibis budget.

Oferta zapewnia Orbisowi wyłączność na prowadzenie negocjacji w okresie do 30 listopada 2014 roku.

- Już od pewnego czasu analizowaliśmy możliwości rozwoju Grupy Orbis poprzez akwizycje. Co istotne, jesteśmy obecni w wielu kluczowych miastach Polski, a biznesowy segment rynku, na którym działamy, jest już w dużej mierze nasycony. Dlatego propozycja przejęcia hoteli w tych krajach wpisuje się w naszą strategię i ewentualna transakcja byłaby dla nas szansą na bardziej dynamiczny wzrost. Wiele z tych hoteli mieści się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak Budapeszt czy Praga - powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu Orbisu.

Obecnie w strukturze Grupy Orbis funkcjonuje 68 hoteli (w tym 52 własne, 1 w dzierżawie, 3 w zarządzaniu oraz 12 franczyzowych), które zlokalizowane są w 32 dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Polsce, na Litwie oraz na Łotwie.

- Mamy już doświadczenie w przejęciu od Accoru hoteli należących do spółki Hekon w 2003 roku, zakończone pełnym sukcesem. Posiadamy również licencję na prowadzenie operacji pod markami należącymi do Accor na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. W przypadku przejęcia hoteli w kolejnych 6 krajach odnotowalibyśmy skokowy wzrost biznesu - zarządzalibyśmy w sumie ponad 110 hotelami i umocnilibyśmy naszą pozycję największej sieci hotelowej w Europie Środkowej - powiedział Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu Orbisu.

W najbliższych tygodniach Orbis będzie analizował otrzymaną ofertę, zleci przeprowadzenie wyceny aktywów przez niezależnych doradców zewnętrznych oraz będzie prowadził rozmowy z Accor. Następnie zarząd przedstawi Radzie Nadzorczej Orbis do zaakceptowania wniosek dotyczący przyjęcia bądź odrzucenia oferty. 

Accor jest większościowym akcjonariuszem Grupy Orbis, ma prawie 53 proc. akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA