PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AccorHotels szykuje ekologiczny hotel

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 kwi 2017 10:59

AccorHotels szykuje ekologiczny hotel Jo&Joe Paris

AccorHotels ogłosił budowę pierwszego niskoemisyjnego budynku hotelowego. Obiekt powstanie w stolicy Francji i będzie nosił nazwę Jo&Joe Paris. Hotel zostanie otwarty w drugiej połowie 2018 r.

REKLAMA

Przykładowo w budynku znajdą się elementy wykonane ze specjalnie klejonego i laminowanego drewna, a zastosowane rozwiązania w zakresie energooszczędności i architektury cyfrowej będą uwzględniać szereg innowacji. HotelInvest – spółka zajmująca się nieruchomościami w AccorHotels wykorzysta to przedsięwzięcie do wdrożenia i dostosowania procesów inwestycyjnych udowodniając tym samym, że przejście na energooszczędne rozwiązania jest obecnie realnie możliwe. 

Jo&Joe to nowa koncepcja AccorHotels, łącząca w sobie najlepsze elementy hotelu, apartamentu mieszkalnego i młodzieżowego hostelu. Będzie to pierwszy hotel open-house działający pod tą marką w Paryżu. Będzie położony przy rue Paul Vaillant Couturier w pobliżu szybko rozwijającej się dzielnicy studenckiej (Gentilly) na przedmieściach Paryża. Powierzchnia tego obiektu obejmuje niemal 6 000 mkw. Hotel będzie oferować 569 miejsc noclegowych, restaurację barową mieszczącą do 150 osób, a także duży ogród zimowy i zielone tarasy. Odzwierciedlając DNA marki, w Jo&Joe Paris zaplanowano otwarte przestrzenie i design harmonijnie łączący wnętrze i otoczenie budynku, sprzyjając w ten sposób kontaktom gości hotelowych z mieszkańcami miasta.

Zespół pod kierownictwem firmy architektonicznej Jean Paul Viguier przy wsparciu Artelia otrzymał dla projektu Jo & Joe Paris certyfikat Certivea BBCA dla niskoemisyjnych budynków w fazie projektu. Projekt musi spełniać cztery kryteria objęte zakresem certyfikatu: zrównoważona budowa, kontrolowana eksploatacja, sekwestracja dwutlenku węgla i tzw. “gospodarka obiegowa”.

- Jesteśmy dumni i cieszymy się z tego, że w ciągu niecałego roku opracowaliśmy wraz z BBCA wytyczne w zakresie certyfikatu niskoemisyjnego dla branży hotelarskiej i rozpoczęliśmy budowę pierwszego budynku niskoemisyjnego. Naszym celem, jako inwestora i właściciela hoteli, jest budowa i eksploatacja naszych budynków w sposób zrównoważony, dzięki czemu możemy zredukować emisję dwutlenku węgla przez cały okres użytkowania obiektu. Opracowanie tego certyfikatu i wprowadzenie go w życie w pierwszym hotelu - Jo&Joe Paris - jest ważnym krokiem w kierunku neutralizacji emisji dwutlenku węgla przez nasze budynki. Neutralizacja C02 jest jednym z priorytetów naszego programu Planet 21 - mówił John Ozinga, dyrektor operacyjny (COO) HotelInvest.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Ryszard 2017-04-19 10:09:31
    Unowocześnianie, modernizacja nieruchomości jest coraz lepiej odbierana przez nowych użytkowników apartamentów. Aparthotele w miastach to nowy trend, który z pewnością będzie miał wpływ rozwój rynku najmu krótkoterminowego w miastach. Inwestuje w tego typu nieruchomości z ekipą z aparthotele.com.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA