PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akcja antyterrorystów w warszawskim hotelu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 maj 2016 15:52

Akcja antyterrorystów w warszawskim hotelu Fot. DoubleTree by Hilton Warsaw

W hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne. W ramach przygotowań do szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, obsługa hotelowa i służby ratunkowe mogły sprawdzić, jak poradzą sobie z zabezpieczeniem VIP-a, ewakuacją hotelu i unieszkodliwieniem podłożonego w nim ładunku wybuchowego.

REKLAMA

Ćwiczenia w hotelu zorganizowane były we współpracy z Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej z Warszawy, by żołnierze i służby ratunkowe mogły dobrze przygotować się na zagrożenie antyterrorystyczne związane z odbywającymi się w lipcu w naszym kraju imprezami.

– Dla nas także była to okazja do przećwiczenia wewnętrznych procedur i upewnienia się, że jesteśmy w stanie zapewnić należyte bezpieczeństwo naszym gościom i personelowi – mówi Tomasz Biszczak, Security Manager w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.

Szef bezpieczeństwa hotelu podkreśla, że goście mogą czuć się bezpiecznie w nadzorowanym przez niego obiekcie.

– Aby ograniczyć ryzyko do minimum potrzebne są nie tylko dobre procedury, ale i regularne ćwiczenia, które sprawiają, że personel w sytuacji zagrożenia wie, jak się zachować – podkreśla. Ma to znaczenie nie tylko podczas szczytu NATO czy Światowych Dni Młodzieży. – Dzięki takim ćwiczeniom hotel staje się bezpieczniejszy – tłumaczy.

Organizacja ćwiczeń w taki sposób, by nie dezorganizować odbywających się w tym czasie konferencji i kongresów, jest nie lada wyzwaniem.

– Warto jednak podchodzić do tego bardzo poważnie, bo konsekwencje niedbalstwa mogą okazać się tragiczne – zaznacza Tomasz Biszczak. Dlatego też takie znaczenie ma współpraca z wojskiem czy strażą pożarną. – Dobra komunikacja na linii hotel – służby ratownicze jest nie do przecenienia. Jeśli znają one obiekt, w sytuacji zagrożenia będzie im dużo łatwiej nieść pomoc – dodaje i podkreśla, że współpraca ta nie będzie ograniczać się do jednorazowych ćwiczeń.

Szczyt NATO ma odbyć się w dniach 8-9 lipca 2016 r. w Warszawie. Udział w nim ma wziąć ponad 2500 tysiąca delegatów, 1500 dziennikarzy i około 500 ekspertów. Światowe Dni Młodzieży 2016 odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Towarzyszyć im będą imprezy, odbywające się także w innych miastach. Szacuje się, że udział w nich może wziąć nawet 2,5 mln uczestników.

DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw oferuje 359 pokoi i 5 tys. mkw. powierzchni eventowej.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA