PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akcja antyterrorystów w warszawskim hotelu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 maj 2016 15:52

Akcja antyterrorystów w warszawskim hotelu Fot. DoubleTree by Hilton Warsaw

W hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw odbyły się ćwiczenia antyterrorystyczne. W ramach przygotowań do szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, obsługa hotelowa i służby ratunkowe mogły sprawdzić, jak poradzą sobie z zabezpieczeniem VIP-a, ewakuacją hotelu i unieszkodliwieniem podłożonego w nim ładunku wybuchowego.

REKLAMA

Ćwiczenia w hotelu zorganizowane były we współpracy z Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej z Warszawy, by żołnierze i służby ratunkowe mogły dobrze przygotować się na zagrożenie antyterrorystyczne związane z odbywającymi się w lipcu w naszym kraju imprezami.

– Dla nas także była to okazja do przećwiczenia wewnętrznych procedur i upewnienia się, że jesteśmy w stanie zapewnić należyte bezpieczeństwo naszym gościom i personelowi – mówi Tomasz Biszczak, Security Manager w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.

Szef bezpieczeństwa hotelu podkreśla, że goście mogą czuć się bezpiecznie w nadzorowanym przez niego obiekcie.

– Aby ograniczyć ryzyko do minimum potrzebne są nie tylko dobre procedury, ale i regularne ćwiczenia, które sprawiają, że personel w sytuacji zagrożenia wie, jak się zachować – podkreśla. Ma to znaczenie nie tylko podczas szczytu NATO czy Światowych Dni Młodzieży. – Dzięki takim ćwiczeniom hotel staje się bezpieczniejszy – tłumaczy.

Organizacja ćwiczeń w taki sposób, by nie dezorganizować odbywających się w tym czasie konferencji i kongresów, jest nie lada wyzwaniem.

– Warto jednak podchodzić do tego bardzo poważnie, bo konsekwencje niedbalstwa mogą okazać się tragiczne – zaznacza Tomasz Biszczak. Dlatego też takie znaczenie ma współpraca z wojskiem czy strażą pożarną. – Dobra komunikacja na linii hotel – służby ratownicze jest nie do przecenienia. Jeśli znają one obiekt, w sytuacji zagrożenia będzie im dużo łatwiej nieść pomoc – dodaje i podkreśla, że współpraca ta nie będzie ograniczać się do jednorazowych ćwiczeń.

Szczyt NATO ma odbyć się w dniach 8-9 lipca 2016 r. w Warszawie. Udział w nim ma wziąć ponad 2500 tysiąca delegatów, 1500 dziennikarzy i około 500 ekspertów. Światowe Dni Młodzieży 2016 odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Towarzyszyć im będą imprezy, odbywające się także w innych miastach. Szacuje się, że udział w nich może wziąć nawet 2,5 mln uczestników.

DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw oferuje 359 pokoi i 5 tys. mkw. powierzchni eventowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA