PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akcjonariusze Inpro nie chcą wypłaty dywidendy. Pieniądze potrzebne na inwestycje

  • Autor: PAP
  • 20 cze 2013 12:41

Akcjonariusze Inpro zdecydowali, że ubiegłoroczny zysk pozostanie w spółce, odrzucając tym samym uchwałę zakładającą wypłatę 0,11 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w uchwałach z walnego.

REKLAMA

Odrzucona propozycja zakładała, że na dywidendę trafi w sumie 4,4 mln zł, pozostała część zysku, 13,1 mln zł, miała zostać przeznaczone na kapitał zapasowy.

Akcjonariusz i jednocześnie prezes zarządu spółki Piotr Stefaniak zaproponował, by przeznaczyć cały zysk netto na kapitał zapasowy, uzasadniając to planami inwestycyjnymi firmy.

W efekcie walne zdecydowało o pozostawieniu całego zysku, w kwocie 17,5 mln zł, w spółce.

"(...) Sytuacja finansowa spółki jest dobra, a wielkość wypracowanego zysku netto w roku 2012 jest zadowalająca. Jednakże walne zgromadzenie akcjonariuszy Inpro po ponownym i gruntownym przeanalizowaniu z zarządem i radą nadzorczą sytuacji spółki, w trosce o utrzymanie dotychczasowej stabilnej płynności finansowej, podjęło uchwałę w sprawie przeznaczenia całości zysku netto za rok obrotowy 2012 na kapitał zapasowy" - napisano w komunikacie.

Jak podała spółka, od dnia ogłoszenia o zwołaniu walnego zgromadzenia do podjęcia uchwały nastąpiła zmiana planowanych przepływów środków pieniężnych, m.in. w związku z zakupem gruntów w Gdańsku i koniecznością zapłaty zaliczki oraz niższej niż zakładano sprzedaży apartamentów w obiekcie hotelowo-apartamentowym Hotel Mikołajki, a - co za tym idzie - niższymi niż zakładano wpływami przeznaczonymi na pokrycie kosztów budowy obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA