PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alexander Jurkowitsch: Rynek hotelarski obiecujący dla deweloperów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 kwi 2012 14:36

Alexander Jurkowitsch: Rynek hotelarski obiecujący dla deweloperów

2011 rok był dla spółki Warimpex okresem udanej działalności operacyjnej hoteli. Przychody w tym segmencie wzrosły o 11 proc. do 58,6 mln euro, a zysk operacyjny netto o 20 proc. do 26,2 mln euro. - Polska i Rosja to dla nas najważniejsze rynki dla działalności hotelarskiej, mające największy potencjał do dalszego rozwoju - uważa Alexander Jurkowitsch, członek zarządu spółki Warimpex. Poinformował też, że spółka pracuje nad sprzedażą kolejnych nieruchomości i pozyskaniem nowych projektów.

REKLAMA

- W przyszłości obiecującą lokalizacją może okazać się Ukraina, choć na razie - głównie ze względu na brak możliwości uzyskania finansowania - wejście tam nie jest możliwe  - dodaje Jurkowitsch.

Obecnie hotelowe portfolio Grupy to 21 hoteli z 4,8 tys. pokoi. Sześć z tych obiektów znajduje się w Polsce. Warimpex jest ich właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym.

Zdaniem Jurkowitscha rynek hotelarski jest obiecujący dla deweloperów i wykazuje tendencję wzrostową. - Widać to po naszych wynikach, w tym stawkach za wynajem pokoi (ARR), które w tym i przyszłym roku powinny nadal rosnąć. Sektor ten jest jednak ściśle powiązany z sytuacją na rynku i reaguje na wszelkie zmiany - podsumowuje Alexander Jurkowitsch.

W 2011 roku w Polsce duże wzrosty zanotowały przede wszystkim hotele warszawskie - hotel InterContinental uzyskał najlepszy wynik od początku swojego istnienia. Wskaźnik ARR poszedł w górę o 10 euro do ok. 90 euro, a RevPar przekroczył 60 euro. Wzrosło także, choć nieznacznie, obłożenie - do ponad 70 proc.

Hotele spółki w innych polskich miastach, takich jak Kraków, Łódź czy Katowice, nie uzyskały wprawdzie takich rezultatów, ale zanotowały również spore wzrosty - podaje spółka.

- Jeśli chodzi o hotele poza Polską, tradycyjnie najmocniejsze lokalizacje w Monachium, Berlinie i Paryżu zanotowały w 2011 roku również wzrosty, zarówno w zakresie obłożenia, jak i cen. Dotyczyło to także trudniejszych rynków, takich jak Czechy i Rumunia, chociaż na znacznie niższym poziomie - wymienia Alexander Jurkowitsch.

Jak dodaje, także rosyjski rynek hotelarski wyraźnie się poprawił. W szczególności w hotelu Angelo przy porcie lotniczym w Jekaterynburgu poszły w górę wskaźniki obłożenia, co - jak podkreśla zarząd - stanowi pozytywny sygnał dla ukończonego niedawno projektu przy porcie lotniczym St. Petersburg.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA