PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alexander Jurkowitsch: Rynek hotelarski obiecujący dla deweloperów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 kwi 2012 14:36

Alexander Jurkowitsch: Rynek hotelarski obiecujący dla deweloperów

2011 rok był dla spółki Warimpex okresem udanej działalności operacyjnej hoteli. Przychody w tym segmencie wzrosły o 11 proc. do 58,6 mln euro, a zysk operacyjny netto o 20 proc. do 26,2 mln euro. - Polska i Rosja to dla nas najważniejsze rynki dla działalności hotelarskiej, mające największy potencjał do dalszego rozwoju - uważa Alexander Jurkowitsch, członek zarządu spółki Warimpex. Poinformował też, że spółka pracuje nad sprzedażą kolejnych nieruchomości i pozyskaniem nowych projektów.

REKLAMA

- W przyszłości obiecującą lokalizacją może okazać się Ukraina, choć na razie - głównie ze względu na brak możliwości uzyskania finansowania - wejście tam nie jest możliwe  - dodaje Jurkowitsch.

Obecnie hotelowe portfolio Grupy to 21 hoteli z 4,8 tys. pokoi. Sześć z tych obiektów znajduje się w Polsce. Warimpex jest ich właścicielem, współwłaścicielem lub podmiotem prowadzącym.

Zdaniem Jurkowitscha rynek hotelarski jest obiecujący dla deweloperów i wykazuje tendencję wzrostową. - Widać to po naszych wynikach, w tym stawkach za wynajem pokoi (ARR), które w tym i przyszłym roku powinny nadal rosnąć. Sektor ten jest jednak ściśle powiązany z sytuacją na rynku i reaguje na wszelkie zmiany - podsumowuje Alexander Jurkowitsch.

W 2011 roku w Polsce duże wzrosty zanotowały przede wszystkim hotele warszawskie - hotel InterContinental uzyskał najlepszy wynik od początku swojego istnienia. Wskaźnik ARR poszedł w górę o 10 euro do ok. 90 euro, a RevPar przekroczył 60 euro. Wzrosło także, choć nieznacznie, obłożenie - do ponad 70 proc.

Hotele spółki w innych polskich miastach, takich jak Kraków, Łódź czy Katowice, nie uzyskały wprawdzie takich rezultatów, ale zanotowały również spore wzrosty - podaje spółka.

- Jeśli chodzi o hotele poza Polską, tradycyjnie najmocniejsze lokalizacje w Monachium, Berlinie i Paryżu zanotowały w 2011 roku również wzrosty, zarówno w zakresie obłożenia, jak i cen. Dotyczyło to także trudniejszych rynków, takich jak Czechy i Rumunia, chociaż na znacznie niższym poziomie - wymienia Alexander Jurkowitsch.

Jak dodaje, także rosyjski rynek hotelarski wyraźnie się poprawił. W szczególności w hotelu Angelo przy porcie lotniczym w Jekaterynburgu poszły w górę wskaźniki obłożenia, co - jak podkreśla zarząd - stanowi pozytywny sygnał dla ukończonego niedawno projektu przy porcie lotniczym St. Petersburg.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA