PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alternatywa się opłaca

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 09 paź 2017 12:48

Alternatywa się opłaca Apartamenty Zyndrama we Wrocławiu

Luksusowe apartamenty mogą być doskonałą lokatą kapitału, a także źródłem stałego, comiesięcznego dochodu z tytułu najmu. Na tę drugą opcję postawiła spółka 6B47.

REKLAMA

6B47 to firma działająca na terenie Austrii, Niemiec i Polski. Od 2009 roku w zintegrowany sposób zajmuje się obszarami finansowania i realizacji projektów inwestycyjnych. W Polsce realizuje nowy projekt apartamentowy we Wrocławiu.

- Inwestycja Zyndrama powstaje z myślą o przyszłości, a niewielka ilość butikowych apartamentów to gwarancja kameralnej atmosfery i prestiżu. Technologie i materiały zostały dobrane tak, aby zapewnić maksymalną trwałość budynku. Ponadto w apartamentowcu znalazło się miejsce na rozwiązania, które wychodzą naprzeciw nie tylko aktualnym, ale i przyszłym oczekiwaniom mieszkańców. Przykładem są gniazdka do ładowania samochodów elektrycznych zamontowane w garażu podziemnym - mówi Miłosz Greszta, dyrektor ds. rozwoju 6B47 Polska - Wrocław.

Inwestowanie w apartamenty jest bardzo popularne w krajach europejskich ze względu na dużą dochodowość, stabilność rynku, a także ochronę kapitału przed wpływem inflacji oraz utratą jego realnej wartości. Z tego powodu coraz więcej osób – także w Polsce – decyduje się na zakup apartamentu nie tylko w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, ale również jako przedmiot inwestycji.

-  Względem dochodów z tytułu najmu Wrocław jest niekwestionowanym liderem w kraju. Zysk netto, a więc stosunek rocznego przychodu z najmu pomniejszony o koszty eksploatacji do łącznego kosztu zakupu mieszkania i adaptacji wynosi w naszym mieście 7,4 proc. netto., gdy w Warszawie jest to 6 proc., w Krakowie – 6,6 proc., a w Łodzi 7,2 proc. – twierdzi Krzysztof Jabłoński, prezes firmy Iglica Nieruchomości, prowadzącej biuro sprzedaży Zyndrama. - Wrocław świetnie wypada również w porównaniu z miastami europejskimi. Roczny dochód z najmu mieszkania Paryżu wynosi 3,2 proc., a w Londynie zaledwie 2 proc.

Osoby decydujące się na zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych już po kilku latach mogą spodziewać się realnych zysków. Jednak wiele zależy od rodzaju oraz lokalizacji kupionego przez nas mieszkania. Duża konkurencja na rynku wtórnym oraz pierwotnym stawia przed sprzedającymi coraz większe wymagania. Dlatego też szukając mieszkania pod dochodową inwestycję powinniśmy kierować się najwyższą jakością wykonania oraz poszukiwać lokali, które wyróżnią się na rynku deweloperskim. Ważna jest również lokalizacja, która jest jednym z kluczowych czynników wpływających na popyt oraz cenę apartamentu. - Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania położone w atrakcyjnej lokalizacji, blisko terenów spacerowych i rekreacyjnych - uważa Krzysztof Jabłoński.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA