PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alternatywna ofensywa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 wrz 2016 07:52

Alternatywna ofensywa fot. Angel Care

Nieruchomościowe inwestycje alternatywne w Polsce stają się coraz bardziej znaczące. Niedawno zadebiutowała sieć domów opieki dla seniorów Angel Care. Dziś, jak zapowiadają jej przedstawiciele, poszukiwanych jest aż 9 kolejnych lokalizacji.

REKLAMA

Ośrodek we Wrocławiu działa już od trzech miesięcy. To pierwszy punkt na mapie sieci 10 centrów, które w ciągu pięciu lat powstaną w Polsce. Budowa kolejnych ośrodków pochłonie ok. 500 milionów złotych. Jak funkcjonuje innowacyjny model opieki nad seniorami, który sprawdził się już m.in. w Grecji i Izraelu?

Angel Care we Wrocławiu to projekt grupy Angel Poland Group, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce. Inwestorzy zamierzają stworzyć i obsługiwać ok. 1800-2000 miejsc w 10 ośrodkach w całym kraju.

Jak zapowiadają w rozmowie z Propertynews.pl przedstawiciele firmy, druga placówka zostanie otwarta w Krakowie. Kolejne inwestycje w tym momencie nie są ujawniane, ale chodzi o największe miasta Polski.

Wrocławskie centrum seniora powstało w budynkach po dawnym szpitalu. Pierwszy został wzniesiony pod koniec XIX wieku, a drugi dobudowany w latach 30-tych XX wieku. W ciągu 17 miesięcy budynki przeszły generalny remont i przystosowane zostały do nowej funkcji. 

Gdzie mogą powstawać nowe placówki? - Kluczowa jest lokalizacja w centrum, ale istotne są też dodatkowe warunki. Takie miejsce musi mieć dogodny dostęp do atrakcji miejskiego życia, być dobrze skomunikowane, a jednocześnie znajdować się blisko zieleni i w spokojnym otoczeniu. Z drugiej strony, ze względu na charakter naszej inwestycji określone warunki musi też spełniać sam budynek - tłumaczy Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care we Wrocławiu.

Jak dodaje, musi mieć wielkość odpowiadającą skali inwestycji. - Chodzi też m.in. o szerokość korytarzy i drzwi, wielkość łazienek, dostęp do podjazdów i wiele innych tego typu elementów. Na przykład typowe hotele pracownicze, nawet jeśli znajdują się w centrum, to nie spełniają tych warunków, podobnie jest z większością obiektów biurowych. Największy potencjał mają budynki, które spełniały funkcje medyczne, jak w przypadku Angel Care we Wrocławiu. W takich obiektach dużą część infrastruktury trzeba jednak stworzyć od podstaw - komentuje Kowalski.

- Wszystko to powoduje, że lokalizacje dla kolejnych centrów Angel Care wybieramy z dużą starannością - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA