PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Alternatywna ofensywa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 wrz 2016 07:52

Alternatywna ofensywa fot. Angel Care

Nieruchomościowe inwestycje alternatywne w Polsce stają się coraz bardziej znaczące. Niedawno zadebiutowała sieć domów opieki dla seniorów Angel Care. Dziś, jak zapowiadają jej przedstawiciele, poszukiwanych jest aż 9 kolejnych lokalizacji.

REKLAMA

Ośrodek we Wrocławiu działa już od trzech miesięcy. To pierwszy punkt na mapie sieci 10 centrów, które w ciągu pięciu lat powstaną w Polsce. Budowa kolejnych ośrodków pochłonie ok. 500 milionów złotych. Jak funkcjonuje innowacyjny model opieki nad seniorami, który sprawdził się już m.in. w Grecji i Izraelu?

Angel Care we Wrocławiu to projekt grupy Angel Poland Group, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce. Inwestorzy zamierzają stworzyć i obsługiwać ok. 1800-2000 miejsc w 10 ośrodkach w całym kraju.

Jak zapowiadają w rozmowie z Propertynews.pl przedstawiciele firmy, druga placówka zostanie otwarta w Krakowie. Kolejne inwestycje w tym momencie nie są ujawniane, ale chodzi o największe miasta Polski.

Wrocławskie centrum seniora powstało w budynkach po dawnym szpitalu. Pierwszy został wzniesiony pod koniec XIX wieku, a drugi dobudowany w latach 30-tych XX wieku. W ciągu 17 miesięcy budynki przeszły generalny remont i przystosowane zostały do nowej funkcji. 

Gdzie mogą powstawać nowe placówki? - Kluczowa jest lokalizacja w centrum, ale istotne są też dodatkowe warunki. Takie miejsce musi mieć dogodny dostęp do atrakcji miejskiego życia, być dobrze skomunikowane, a jednocześnie znajdować się blisko zieleni i w spokojnym otoczeniu. Z drugiej strony, ze względu na charakter naszej inwestycji określone warunki musi też spełniać sam budynek - tłumaczy Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care we Wrocławiu.

Jak dodaje, musi mieć wielkość odpowiadającą skali inwestycji. - Chodzi też m.in. o szerokość korytarzy i drzwi, wielkość łazienek, dostęp do podjazdów i wiele innych tego typu elementów. Na przykład typowe hotele pracownicze, nawet jeśli znajdują się w centrum, to nie spełniają tych warunków, podobnie jest z większością obiektów biurowych. Największy potencjał mają budynki, które spełniały funkcje medyczne, jak w przypadku Angel Care we Wrocławiu. W takich obiektach dużą część infrastruktury trzeba jednak stworzyć od podstaw - komentuje Kowalski.

- Wszystko to powoduje, że lokalizacje dla kolejnych centrów Angel Care wybieramy z dużą starannością - podsumowuje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA