PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Analitycy zawieszają rekomendacje dla Orbisu

  • Autor: PAP
  • 27 paź 2014 08:23

Analitycy zawieszają rekomendacje dla Orbisu

BM Banku BPH zawiesiło rekomendację dla Orbisu do czasu podjęcia przez spółkę decyzji w sprawie ewentualnego przejęcia od Accoru sieci hoteli. W ocenie analityków potencjalna transakcja z głównym akcjonariuszem budzi wątpliwości, choć może być pozytywna w długim terminie.

REKLAMA

Orbis otrzymał od swojego większościowego akcjonariusza - Accoru ofertę przejęcia sieci 46 hoteli zlokalizowanych w Europie Środkowej wraz z propozycją nowej umowy licencyjnej.

Zaproponowana przez Accor cena za portfel 38 istniejących hoteli oraz 8 planowanych wynosi 142,3 mln euro. Hotele zlokalizowane są w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Macedonii, Słowacji, Bułgarii oraz w Polsce. Oferta zapewnia spółce wyłączność na prowadzenie negocjacji w okresie do 30 listopada 2014 r.

"Wartość ewentualnej transakcji to nieco ponad 600 mln zł, co implikuje wycenę oferowanego portfela na poziomie ca. 75 tys. zł/pokój (90 tys. zł/pokój korygując o inwestycje planowane) wobec 150 tys. zł/pokój na jakie rynek wycenia aktualnie Orbis. Jednocześnie potencjalna transakcja opowiada 1/3 aktualnej - już po negatywnej reakcji rynkowej - kapitalizacji spółki. O ile długofalowo skokowe zwiększenie skali działalności może przynieść pozytywne efekty to krótkoterminowo, sama oferta transakcji z podmiotem kontrolującym rodzi naturalne znaki zapytania" - napisano w raporcie BM BPH z 24 października.

"Duże prawdopodobieństwo dojścia do skutku transakcji wobec zbyt wielu niewiadomych (efektywność oferowanych aktywów, struktura finasowania, wpływ na politykę dywidendy) skutecznie dezorganizuje nasz model finansowy (w którym nie zakładaliśmy akwizycji) i uniemożliwia na tym etapie dokładną ocenę skutków ewentualnej transakcji akwizycji, przez co zdecydowaliśmy o zawieszeniu naszej rekomendacji dla spółki do czasu podjęcia przez Orbis decyzji" - czytamy w raporcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA