PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Antoni Ptak interesował się PKL od dawna. Myśli też o działalności hotelarskiej i logistycznej

  • Autor: PAP
  • 06 lut 2013 17:39

Kontrolowane przez Antoniego Ptaka Centrum Targowe Ptak jest zainteresowane przejęciem Polskich Kolei Linowych. Tomasz Szypuła z rady nadzorczej spółki poinformował PAP, że rozmowy na ten temat prowadzono już od ponad roku. Dodał, że spółka myśli o działalności hotelarskiej, logistycznej, mieszkaniowej i wystawienniczej

REKLAMA

Prywatyzacja PKL ma być sfinalizowana do końca pierwszego półrocza 2013 roku.

Według Szypuły CT Ptak jest dobrze przygotowane do przetargu. Jego zdaniem w PKL "drzemie duży potencjał inwestycyjny, a dostęp prywatnego kapitału pozwoli na jeszcze większy rozwój" PKL.

Szypuła przyznał, że do tej pory CT Ptak kojarzone było przede wszystkim z handlem odzieżą. Tymczasem - jak mówił - od wielu już lat inwestuje w Polsce i np. w USA m.in. w turystykę i hotelarstwo. "Mało kto wie, że kupiliśmy hotel w Szklarskiej Porębie" - dodał.

"Myślimy o działalności hotelarskiej, logistycznej, mieszkaniowej i wystawienniczej" - powiedział. Przypomniał, że dwa lata temu właściciel centrum Antoni Ptak zainteresowany był kupnem Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale nic z tego nie wyszło. "Inwestujemy tylko w te przedsięwzięcia, na które później mamy realny wpływ jako zarządzający. Nie jesteśmy pasywnym funduszem inwestycyjnym" - powiedział.

Centrum Targowe Ptak działa w Rzgowie k. Łodzi od 1993 roku. Wchodzi w skład Holdingu Ptak. To największe w Polsce centrum handlu hurtowo-detalicznego, które odwiedza rocznie ponad 6 mln klientów, wśród nich około 30 proc. stanowią klienci zagraniczni m.in. z Rosji i Ukrainy. Na powierzchni 200 tys. m kw. działa 2,5 tys. sklepów.

Oprócz CT Ptak na krótkiej liście inwestorów zakwalifikowanych do dalszego etapu prywatyzacji Polskich Kolei Linowych znalazły się: Polskie Koleje Górskie, Investor Private Equity Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.

Odrzucono oferty złożone przez dwie osoby fizyczne, Quantum 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, a także konsorcjum słowackiej firmy Tatry Mountain Resorts z samorządami gmin Czernichów, Krynica-Zdrój, Szczawnica i Zawoja.

Przedstawiciele konsorcjum czterech polskich gmin i słowackiej firmy Tatry Mountain Resorts byli zaskoczeni odrzuceniem przez PKP SA ich oferty kupna akcji Polskich Kolei Linowych. Zdaniem włodarzy gmin konsorcjum gwarantowało inwestycje na rozwój na poziomie 500 mln zł. Tatry Mountain Resorts to największa firma z branży turystycznej na Słowacji. Spółka jest właścicielem kurortów narciarskich i hoteli w obszarze Wysokich i Niskich Tatr, oraz Tatralandii, największego aquaparku na Słowacji. TMR jest od października 2012 r. notowana na warszawskiej giełdzie.

Spółka PKL zarządza infrastrukturą turystyczną m.in. w Zakopanem, Zawoi, Szczawnicy oraz Krynicy. W 2011 roku osiągnęła 9,1 mln zł zysku netto oraz 51,4 mln zł przychodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA