PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Aparthotele - własność odrębnych lokali. Wyjaśniamy wątpliwości

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 07 lut 2018 14:28

Aparthotele - własność odrębnych lokali. Wyjaśniamy wątpliwości Michał Urbański, adwokat w Zespole Nieruchomości w kancelarii Jara Drapała & Partners.

Koncepcja biznesowa większości aparthoteli zakłada, że poszczególne lokale we wzniesionym obiekcie zostaną wyodrębnione jako odrębny przedmiot własności i następnie sprzedane na rzecz zewnętrznych inwestorów. Zbyciu lokalu towarzyszy zazwyczaj zawarcie z nabywcą umowy regulującej zasady oferowania lokalu na rzecz osób trzecich w ramach prowadzonej w obiekcie działalności hotelarskiej. Z wyodrębnianiem lokali w aparthotelach wiąże się szereg wątpliwości, dotyczących np. charakteru tych lokali (czy są to lokale mieszkalne, czy użytkowe). Najważniejsze wątpliwości związane z ustanawianiem odrębnej własności lokali w aparthotelach wyjaśnia Michał Urbański, adwokat w Zespole Nieruchomości w kancelarii Jara Drapała & Partners.

REKLAMA

Podchodząc do tematu od strony technicznej, lokale w budynkach mogą stanowić co do zasady odrębne nieruchomości, jeżeli są samodzielne. - Samodzielnym lokalem mieszkalnym - w rozumieniu ustawy - jest wydzielona trwałymi ścianami w obrębie budynku izba lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi, które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służą zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych (definicję stosuje się odpowiednio do lokali użytkowych). Uwagi te dotyczą także lokali w aparthotelach. Tak ogólna definicja pozwala na dużo swobody przy projektowaniu odrębnych nieruchomości. Dzięki temu możliwe jest ich dostosowanie do modelu biznesowego aparthotelu - mówi Michał Urbański, adwokat w Zespole Nieruchomości w kancelarii Jara Drapała & Partners.

Dalsza część artykułu dostępna po zalogowaniu

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

  • Rozczarowany 2018-02-09 11:23:25
    Pan Ekspert nie ma pojęcia co to jest aparthotel, myli aparthotel z condo-hotelem, to są kompletnie rozbieżne produkty. Condo-hoteli i condo-apartamentów jest w Polsce wiele, aparthotelu nie ma ANI JEDNEGO. Pierwszy się dopiero buduje, ale to nie ja mam tu płacone żeby uświadamiać redakcję.. I te wszystkie błędy jeszcze serwujecie w ramach płatnego dostępu. Czytają Was poważni ludzie i oczekują jakiegoś poziomu. Przygotujcie się.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA