PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Aquapark w Słupsku coraz bliżej realizacji

  • Autor: PAP
  • 04 sty 2016 08:03

Aquapark w Słupsku coraz bliżej realizacji

Sześć firm prowadzi z władzami Słupska rozmowy dotyczące koncepcji dokończenia budowy miejscowego aquaparku. Do końca marca władze miasta chcą zaprezentować wszystkie koncepcje radnym wskazując jedną - najkorzystniejszą.

REKLAMA

Firmy zgłaszały się poczynając od września ub.r., kiedy to słupski magistrat ogłosił, że szuka inwestora, który pomoże dokończyć budowę aquaparku. Na stronie internetowej Słupska opublikowano tzw. memorandum informacyjne zawierające pakiet danych dotyczących aquaparku, w tym samego obiektu, stanu zaawansowania prac, prac koniecznych do ukończenia budowy itp.

W oparciu o te dane firmy miały do połowy października ub.r. składać propozycje zawierające pomysły na sposób sfinansowania inwestycji, jak najkorzystniejszy dla przyszłych użytkowników i właścicieli projekt wykorzystania obiektu itp. Jak zaznaczyła Karolina Chalecka z Biura Prezydenta Miasta Słupska, koncepcje musiały dotyczyć nie tylko aquaparku, ale też hali sportowej, jaką miasto od dawna planowało zbudować w sąsiedztwie i pozyskało na ten cel 12 mln zł z resortu sportu.

Chalecka poinformowała PAP, że obecnie trwają rozmowy z firmami. Prowadzone są one w ramach tzw. dialogu technicznego. Firmy przedstawiające swoje pomysły nie są zobowiązane do ich realizacji. "Dialog służy przedstawieniu władzom miasta (...) koncepcji finansowania i prowadzenia tego kompleksu sportowego" - zaznaczyła Chalecka dodając, że po wyborze najlepszej koncepcji ogłoszony zostanie przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca.

Chalecka dodała też, że już po upływie terminu zgłoszeń do miasta dotarły propozycje od kolejnych firm i samorząd zdecydował, że zapozna się także z tymi pomysłami. Wyjaśniła, że w tej chwili miasto prowadzi rozmowy z sześcioma firmami, wśród których są: Warbud S.A. (firma wykonywała kilka podobnych obiektów, w tym Park Wodny w Koszalinie), Cofely Services (realizowała i zarządza kilkoma podobnymi obiektami w Europie), "Wodociągi Słupsk" i Przedsiębiorstwo Budowlane Inter-System S.A. z Wrocławia (zbudowała m.in. Afrykarium we Wrocławiu).

Jak wyjaśniła Chalecka, żadna z firm nie zaproponowała kupna niedokończonego obiektu, niektóre z nich chcą tylko dokończyć budowę, inne - dokończyć, a następnie zarządzać obiektem. Dodała, że do końca marca władze miasta mają wybrać najlepszą koncepcję i przedstawić ją (wraz z pozostałymi) radnym, którzy podejmą ostateczną decyzję.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA