PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Baltic Park Molo z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 kwi 2013 15:33

Baltic Park Molo z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami

Zmieniły się plany inwestora, firmy Zdrojowa Invest co do nowej inwestycji hotelowej w Polsce. Planowany w I etapie obiekt 4-gwiazdkowy zmieni standard na 5 gwiazdek. Ostatecznie, po zakończeniu trzech etapów w 2020 roku, w Świnoujściu powstanie prawie 600 miejsc noclegowych.

REKLAMA

Projekt obejmuje 2 hotele i budynki apartamentowe, 150-metrową promenadę zwieńczoną molo oraz ogólnodostepną przestrzeń rekreacyjną. W całym kompleksie znajdzie sie niemal 600 pokoi i apartamentów, w tym na sprzedaz w systemie condo. W obiekcie powstanie także ponad 2 tys. mkw. handlowo-usługowej.

Zgodnie z planami inwestora komercjalizacja kompleksu wystartuje jeszcze przed wakacjami. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę 2 budynków z 61 apartamentami wakacyjnymi, 16 lokalami usługowymi i częścią sportową, a także pierwszego hotelu z 352. apartamentami condo ze strefą SPA, aquaparkiem i centrum konferencyjnym na 1200 osób. Inwestor planuje także budowę 150-metrowej promenady publicznej. Realizacja I etapu zakończy się w 2015 roku. Pracę w obiektach znajdzie 250 osób.

Drugi etap zakłada budowę drugiego, 5-gwiazdkowego hotelu ze 174 pokojami i apartamentami. III etap z kolei zakłada budowę molo. Cały kompleks powstanie do 2020 roku. Tylko pierwszy etap pochłonie 200 mln złotych. Zdrojowa Invest otrzyma na ten cel wsparcie w ramach inicjatywy JESSICA.

- Zainteresowanie kupnem przerasta nasze oczekiwania - mamy juz pokaźną listę osób gotowych zainwestować swoje aktywa w Baltic Park Molo, a to bezpieczna inwestycja z wiarygodnym finansowaniem. Z drugiej strony najwieksze jest zainteresowanie naszych kontrahentów hotelowych, głównie z Niemiec i Skandynawii, ze wzgledu na unikalna komunikacje z Polska, a to z kolei gwarancja obłozenia i zwrotu zainwestowanych srodków Poza tym, pomimo ze komercjalizacja sie jeszcze ocjalnie nie rozpoczeła, praktycznie wszystkie lokale usługowe przy nowej promenadzie w jednym z budynków zostały juz zarezerwowane - mówi Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowej Invest.

- Co istotne, w ramach finansowania zewnętrznego inwestor otrzymał własnie pozytywną decyzję o przyznaniu finansowania na realizację projektu z unijnej Inicjatywy JESSICA. Będzie to największa inwestycja i finansowanie ze środków UE tego instrumentu w Zachodniopomorskim - mówi Magdalena Zawadzka, Manager, główny doradca z Crido Taxand.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA