PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Baltic Park Molo z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 kwi 2013 15:33

Baltic Park Molo z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami

Zmieniły się plany inwestora, firmy Zdrojowa Invest co do nowej inwestycji hotelowej w Polsce. Planowany w I etapie obiekt 4-gwiazdkowy zmieni standard na 5 gwiazdek. Ostatecznie, po zakończeniu trzech etapów w 2020 roku, w Świnoujściu powstanie prawie 600 miejsc noclegowych.

REKLAMA

Projekt obejmuje 2 hotele i budynki apartamentowe, 150-metrową promenadę zwieńczoną molo oraz ogólnodostepną przestrzeń rekreacyjną. W całym kompleksie znajdzie sie niemal 600 pokoi i apartamentów, w tym na sprzedaz w systemie condo. W obiekcie powstanie także ponad 2 tys. mkw. handlowo-usługowej.

Zgodnie z planami inwestora komercjalizacja kompleksu wystartuje jeszcze przed wakacjami. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę 2 budynków z 61 apartamentami wakacyjnymi, 16 lokalami usługowymi i częścią sportową, a także pierwszego hotelu z 352. apartamentami condo ze strefą SPA, aquaparkiem i centrum konferencyjnym na 1200 osób. Inwestor planuje także budowę 150-metrowej promenady publicznej. Realizacja I etapu zakończy się w 2015 roku. Pracę w obiektach znajdzie 250 osób.

Drugi etap zakłada budowę drugiego, 5-gwiazdkowego hotelu ze 174 pokojami i apartamentami. III etap z kolei zakłada budowę molo. Cały kompleks powstanie do 2020 roku. Tylko pierwszy etap pochłonie 200 mln złotych. Zdrojowa Invest otrzyma na ten cel wsparcie w ramach inicjatywy JESSICA.

- Zainteresowanie kupnem przerasta nasze oczekiwania - mamy juz pokaźną listę osób gotowych zainwestować swoje aktywa w Baltic Park Molo, a to bezpieczna inwestycja z wiarygodnym finansowaniem. Z drugiej strony najwieksze jest zainteresowanie naszych kontrahentów hotelowych, głównie z Niemiec i Skandynawii, ze wzgledu na unikalna komunikacje z Polska, a to z kolei gwarancja obłozenia i zwrotu zainwestowanych srodków Poza tym, pomimo ze komercjalizacja sie jeszcze ocjalnie nie rozpoczeła, praktycznie wszystkie lokale usługowe przy nowej promenadzie w jednym z budynków zostały juz zarezerwowane - mówi Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowej Invest.

- Co istotne, w ramach finansowania zewnętrznego inwestor otrzymał własnie pozytywną decyzję o przyznaniu finansowania na realizację projektu z unijnej Inicjatywy JESSICA. Będzie to największa inwestycja i finansowanie ze środków UE tego instrumentu w Zachodniopomorskim - mówi Magdalena Zawadzka, Manager, główny doradca z Crido Taxand.


 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA