PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bałtów rządzi w świętokrzyskiej turystyce

  • Autor: PAP
  • 16 lut 2016 07:27

Bałtów rządzi w świętokrzyskiej turystyce Fot. Fotolia

Położony w powiecie ostrowieckim Bałtowski Kompleks Turystyczny (Świętokrzyskie) utrzymał w 2015 r. pozycję lidera na turystycznej mapie regionu. Łącznie sprzedano tam 320 tys. biletów. Wśród gmin najlepszy wynik osiągnęły Chęciny.

REKLAMA

"To był dobry rok dla świętokrzyskiej turystyki, wiele atrakcji zanotowało wyraźny wzrost frekwencji" - powiedział dyrektor departamentu odpowiedzialnego m.in. za promocję i turystykę w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach Jacek Kowalczyk. "Konkurencja innych regionów jest na wysokim poziomie. Tymczasem ci, którzy postawili na innowacyjność, jak np. nocne zwiedzanie Zamku w Chęcinach, mogą mówić o efektach. Liczy się przede wszystkim pomysł i właśnie to procentuje" - dodał.

Jak wynika z danych przedstawionych PAP w poniedziałek przez Urząd Marszałkowski, po raz kolejny liderem frekwencji mierzonej liczbą sprzedanych biletów jest Bałtowski Kompleks Turystyczny. W 2015 r. odwiedziło go 320 tys. osób. To o 20 tys. więcej niż w 2014 r. Oprócz najbardziej rozpoznawalnego tam JuraParku z modelami dinozaurów naturalnej wielkości są tam m.in. zwierzyniec, stoki narciarskie oraz ścieżki questingowe. Co roku w zależności od pory roku organizowane są przedsięwzięcia tematyczne, m.in. Wioska Świętego Mikołaja czy tzw. "Sabatkówka".

"Turysta, który do nas przyjeżdża, ma (...) wiele atrakcji, które wystarczą na kilkudniowy pobyt. Stawiamy też na turystykę szkolną" - powiedziała PAP szefowa działu marketingu kompleksu w Bałtowie Monika Lichota.

Pozycję numer dwa wśród pojedynczych atrakcji regionu zajął klasztor na Świętym Krzyżu, który odwiedziło w 2015 r. ponad 282,5 tys. turystów, notując tym samym wynik lepszy o prawie 10 tys. wobec 2014 r. Warto tu odnotować, że Świętokrzyski Park Narodowy, w granicach którego znajduje się Święty Krzyż, sprzedał łącznie 168 tys. biletów wstępu.

Trzecie miejsce zajęło Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie z wynikiem 175,6 tys. sprzedanych biletów. To wynik zbliżony do tego, jaki placówka odnotowała rok wcześniej.

Poza podium, ale z dobrym wynikiem, uplasowały się Baseny Mineralne w Solcu Zdroju, które w ub.r. odwiedziło 171 tys. osób - o 31 tys. więcej niż przed rokiem.

Piąte miejsce wśród pojedynczych atrakcji zajęły ruiny zamku w Chęcinach (164,2 tys gości.), które po dwóch latach powróciły na świętokrzyską mapę turystyczną. Od 2013 r. do kwietnia 2015 r. były one zamknięte dla turystów z powodu kompleksowego remontu, jaki został przeprowadzony m.in. z wykorzystaniem funduszy unijnych. Przed rozpoczęciem prac średniowieczną warownię odwiedzało niewiele ponad 100 tys. osób rocznie.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA