PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Baromert serwisu hotele.pl odnotował zmiany cen noclegów w największych polskich miastach

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 mar 2014 13:13

Kraków wśród dużych miast wyróżnia się najdroższymi noclegami w hotelach pięciogwiazdkowych, za to najpopularniejsze wśród podróżujących 3-gwiazdkowe są tam najtańsze. W mieście pod Wawelem największy wzrost zainteresowania odnotowały zaś obiekty 4-gwiazdkowe. Takie są wnioski z analizy wyborów dokonywanych przez korzystających w lutym z serwisu hotele.pl.

REKLAMA

W największych miastach, od początku roku średnie ceny za dobę nie zmieniają się znacząco. Są to zmiany rzędu kilku złotych. W porównaniu ze styczniem nieznacznie podrożała doba w Krakowie i Katowicach, natomiast w Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu średnie ceny spadły.

Umacnia się trend wybierania hoteli ze średniej półki. W lutym, prawie połowa klientów korporacyjnych, bo aż 49 proc. zdecydowała się na nocleg w hotelach 3*. Obiekty 4* wybrało ponad 20 proc. rezerwujących nocleg w serwisie hotele.pl. Podobnych wyborów dokonują klienci indywidualni, wśród których co trzeci wybrał właśnie hotel z trzema gwiazdkami. Co ciekawe, podróżując prywatnie, w lutym częściej niż przed rokiem wybieraliśmy obiekty 2*, które wybrało o 3 proc. więcej podróżnych.

Ciekawe wnioski można wysnuć na podstawie wyprzedzenia z jakim rezerwowane są noclegi. Zdecydowanie najwięcej czasu dajemy sobie na rezerwację hoteli z największą ilością gwiazdek. Podczas podróży służbowych najwcześniej klienci hotele.pl najwięcej czasu dają sobie na rezerwację 5*, bo aż 8,5 dnia. Reszta obiektów bookowana jest z wyprzedzeniem nie większym niż cztery, pięć dni.

Inaczej te dane prezentują się podczas podróży indywidualnych. Tutaj zdecydowanie wolimy mieć zarezerwowany pokój wcześniej. Z największym wyprzedzeniem klienci decydowali się na nocleg w hotelach 3*, bo aż 18,9 dnia, co stanowi wzrost o 10 dni w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wpływ na to mogły mieć ferie zimowe, w tym roku trwające cały luty. 7,5 dnia podczas podróży prywatnej to wyprzedzenie w rezerwacji hoteli 4*, a 9,4 dnia w obiektach 5*.

Średnia cena doby hotelowej w lutym płacona przez klientów korporacyjnych utrzymuje się na poziomie cen styczniowych. I tak, średnia cena za nocleg w najpopularniejszych 3* wyniosła 208 zł, a w 4* było to 279 zł. Średnia cena w hotelu 5* wzrosła w porównaniu do stycznia o 1,3 proc. do 392 zł. Podczas prywatnych podróży trzeba było liczyć się z wydatkiem rzędu 115 zł za dobę w hotelu 3* i 236 zł w obiekcie z czterema gwiazdkami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA