PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Baza hotelowa w Bieszczadach zapełniona w Sylwestra

  • Autor: PAP
  • 30 gru 2014 09:32

W Bieszczadach na okres sylwestrowo-noworoczny została zarezerwowana zdecydowana większość z ponad 30 tys. miejsc noclegowych. Niektóre hotele komplety gości miały jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

REKLAMA

"Zainteresowanie pobytem w Bieszczadach w tym roku jest spore, ale wolne miejsca w gospodarstwach agroturystycznych, czy na kwaterach prywatnych zawsze się znajdą" - powiedział Jacek Łeszega z Bieszczadzkiego Centrum Informacji Turystycznej w Lesku.

Za noc spędzoną w Bieszczadach trzeba zapłacić co najmniej 30-40 zł od osoby; takich cen zazwyczaj żądają m.in. właściciele gospodarstw agroturystycznych. Drożej jest w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych; w hotelu "Arłamów" w Arłamowie za pokój dwuosobowy trzeba średnio wydać 480 zł.

Według Lidii Matwiej z Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych, jednym z powodów "większego w tym roku zainteresowania wypoczynkiem w Bieszczadach jest zimowa pogoda". "Zainteresowanie rosło wraz z opadami śniegu" - zauważyła.

W gminie Ustrzyki Dolne jest ok. 3,5 tys. miejsc noclegowych. W ocenie Matwiej, na turystów "czeka jeszcze ok. 70 noclegów". Podobnie jest w innych gminach powiatu bieszczadzkiego.

Łeszega zwrócił uwagę, że m.in. z myślą o turystach na rynkach Leska, Ustrzyk Dolnych i Sanoka samorządy zorganizowały plenerowe powitanie Nowego Roku. Imprezy będą połączone z występami zespołów muzycznych i pokazem sztucznych ogni. Natomiast cena najtańszej zabawy sylwestrowej w restauracjach zaczyna się od 100-150 zł od osoby.

Więcej trzeba wydać za 5-dniowy pakiet sylwestrowy w ośrodku "Arłamów". "Cena pakietu, w którego skład wchodzi m.in. bal sylwestrowy, wynosi 6,5 tys. zł od pary. Ostatnie rezerwacje zostały dokonane jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia" - powiedział prezes "Arłamów" SA Piotr Korczak.

W Arłamowie czynne są trzy trasy narciarskie. Pracę rozpoczęły także wyciągi narciarskie m.in. w Ustrzykach Dolnych.

Byli też chętni na powitanie Nowego Roku w pociągu bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej. "Odebraliśmy kilka telefonów; dzwoniący pytali o taką możliwość. Jednak naszym zdaniem był to niewystarczający prognostyk, żeby na noc sylwestrową przygotować skład pociągu" - powiedział prezes Fundacji Bieszczadzka Kolejka Leśna Mariusz Wermiński. Nie wykluczył jednak, że w przyszłym roku takie powitanie Nowego Roku będzie możliwe.

O północy w Sylwestra nie zabraknie turystów na kilku bieszczadzkich szczytach. Nowy Rok najczęściej witają na najwyższym z nich - Tarnicy, a także na Połoninie Wetlińskiej oraz Smereku.

"Wychodzący w góry powinni pamiętać, że po ostatnich opadach śniegu w dolinach szlaki są nieprzetarte, a w górnych partiach oblodzone. Prognoza pogody przewiduje, że termometry mogą pokazać nawet minus 20 stopni Celsjusza. Nie wolno zapominać, że temperatura odczuwalna zazwyczaj jest niższa niż pokazywana na termometrze" - podkreślił naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Grzegorz Chudzik.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA