PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Będzie więcej lotów na trasie Kijów - Warszawa

  • Autor: PAP
  • 01 gru 2016 14:13

Będzie więcej lotów na trasie Kijów - Warszawa fot. Fotolia

PLL LOT od lutego 2017 r. uruchomi bezpośrednie połączenie na lotnisko Kijów - Żuliany - podał w czwartek rzecznik LOT Adrian Kubicki. Linia obecnie lata na podkijowskie lotnisko Boryspol. W sumie LOT zaoferuje 20 rejsów między Warszawą a Kijowem tygodniowo.

REKLAMA

- LOT uruchomia bezpośrednie połączenie na centralne lotnisko Kijowa znajdujące się w dzielnicy Żuliany. Połączenie ruszy 26 lutego i będzie wykonywane najpierw sześć, a następnie siedem razy w tygodniu. Razem z połączeniami do Kijowa-Boryspol, które realizujemy dwa razy dziennie, będziemy oferować od przyszłego roku 20 rejsów między Warszawą a Kijowem tygodniowo - powiedział PAP, rzecznik i dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki.

Rejsy do kijowskiego lotniska Żuliany obsługiwane będą przez samolot Embraery 195, który na pokład może zabrać 112 pasażerów.

- Lotnisko Żuliany uznawane jest za centralne lotnisko Kijowa. Jako jedyna linia lotnicza z Unii Europejskiej możemy zaoferować codzienne rejsy z tego portu do naszego hubu w Warszawie. Dzięki temu pasażerowie zaczynający swoją podróż na lotnisku Żuliany mają dostęp całej siatki ponad 60 połączeń LOT-u - powiedział Kubicki.

Oprócz Kijowa i Charkowa, polski przewoźnik lata jeszcze do Odessy i Lwowa.

Kubicki przypomina, że w marcu tego roku przewoźnik uruchomił połączenie do Charkowa, które - jak mówi - "szybko okazało się sukcesem". - Ukraina to jeden z najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej polskiego przewoźnika. A ukraińscy pasażerowie potrzebują dostępu do hubu, który oferuje im bezpośrednie połączenia do głównych miast w Europie i na świecie, a Warszawa jest dziś największym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej - tłumaczy.

Jak podkreślił rzecznik PLL LOT, uruchomienie połączenia do Kijowa-Żuliany wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża w życie od początku 2016 roku. - Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się przewoźnikiem pierwszego wyboru, nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również z innych krajów regionu. Od listopada zapoczątkowaliśmy współpracę z narodowym przewoźnikiem Estonii, rozpoczynając tym samym proces konsolidacji rynków Europy Środkowo-Wschodniej. Uruchomienie piątego, bezpośredniego połączenia na Ukrainę to kolejny nasz krok umacniający naszą pozycję w tej części kontynentu - powiedział.

Od 2017 LOT planuje dalszy rozwój połączeń - w kwietniu przewoźnik uruchomi bezpośrednie rejsy do nowych miast w USA - do Newark i Los Angeles zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA