PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bieszczady turystyczną stolicą Podkarpacia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 lip 2012 13:39

Bieszczady turystyczną stolicą Podkarpacia

Rok 2011 był całkiem dobry dla branży turystycznej na Podkarpaciu - wynika z raportu Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Zwiększyła się ilość osób korzystających z obiektów zbiorowego zakwaterowania, jak również wydłużył się czas ich pobytu. Ciągle jednak to Bieszczady decydują o stanie podkarpackiej turystyki.

REKLAMA

W ciągu 2011 roku z obiektów zbiorowego zakwaterowania skorzystało w całym województwie 718,9 tys. osób. Jest to o 3,1 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Łącznie wykupiono ponad 2 mln noclegów, czyli o 2,4 proc. więcej niż przed rokiem.

Najwięcej, bo aż 45 proc. gości zatrzymuje się w hotelach. Na terenie województwa było ich w 2011 roku 88. Dysponowały ponad 5 tysiącami miejsc noclegowych.

Na Podkarpaciu pracownicy Urzędu Statystycznego w Rzeszowie odnotowali w tym roku 353 obiekty noclegowe (stan na koniec lipca 2011r.). Łączna ilość miejsc noclegowych wyniosła ponad 21,5 tys.

Turystyczną stolicą Podkarpacia nadal pozostają Bieszczady. Znajduje się tu aż 40 proc. wszystkich obiektów noclegowych na terenie województwa.

Zgodnie z danymi Podkarpacie ciągle jest poniżej średniej krajowej, jeśli chodzi o poziom rozwoju turystyki. Na terenie województwa funkcjonuje tylko 3,6 proc. wszystkich miejsc noclegowych w Polsce. Na 10 tys. mieszkańców są tu łącznie 103 miejsca noclegowe. Dla porównania - średnia dla Polski to 159 miejsc na 10 tys. mieszkańców.

Podkarpacie nie jest także zbyt chętnie odwiedzane przez obcokrajowców. W 2011 roku było ich łącznie prawie 70 tys., przy czym ponad 30 proc. tej liczby stanowili turyści z Ukrainy, Rosji i Słowacji. Spośród wszystkich turystów obcokrajowcy stanowili zatem jedynie 10 proc., podczas gdy dla kraju ten odsetek jest dwukrotnie wyższy. Pomimo to w 2011 roku zanotowano wzrost ilości odwiedzin zagranicznych turystów o 2,8 proc.

Zwiększa się również ilość noclegów, jakie wykupuje przeciętny turysta. W roku 2011 było to średnio 3 noclegi na osobę. W 2005 roku - 2,9 noclegów na osobę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA