PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowo-handlowa inwestycja w Rybniku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 mar 2014 15:40

Biurowo-handlowa inwestycja w Rybniku

Budynek Kombinatu Budownictwa Ogólnego w Rybniku przekształci się w hotel. To za sprawą nowego właściciela i projektu biura architektonicznego Toprojekt. Modernizacja już się rozpoczęła, trwają właśnie prace wstępne - przygotowawcze i porządkowe.

REKLAMA

Budynek dawnego Kombinatu Budownictwa Ogólnego powstał w latach '70 XX wieku i od tamtego czasu nie przechodził żadnych gruntownych zmian, ani modernizacji. Nowy właściciel, firma transportowa Omnitech, postanowił przekształcić rybnicki budynek w hotel. Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni Toprojekt z Rybnika. Ma to być nowoczesny, przypominający drapacze chmur budynek.

Według zamysłu architektów z Toprojekt na parterze istniejącego obiektu będzie znajdować się hall wejściowy, lobby hotelowe z recepcją i lobby barem, a także powierzchnia handlowo-usługowa przeznaczona na wynajem. Na pierwszym piętrze nowej części projektuje się kuchnię oraz dużą przestrzeń wielofunkcyjną przeznaczoną dla 300 osób, z możliwością podziału na część restauracyjną i konferencyjną. W istniejącym obiekcie na pierwszym piętrze znajdują się toalety ogólnodostępne, 4 gabinety oraz małe pomieszczenia magazynowe. Piętro 2 i 3 przeznaczone jest na pomieszczenia biurowe, częściowo pod wynajem, częściowo dla administracji hotelu.

Na piętrach od 4 do 10 projektuje się pokoje hotelowe. Piętra 4-9 to pokoje standard, piętro 10 to pokoje superior i apartamenty. Razem 86 pokoi 2-osobowych z łazienkami. Na poziomie -1 architekci zaplanowali pub "Piekiełko" z dwoma wejściami - przez hotel i z niezależnym wejściem z zewnątrz budynku. W drugiej części piwnicy będzie basen i sauna z szatnią i natryskami.

Zobacz wizualizacje projektu

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA