PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biznes w centrum. Warszawa na celowniku globalnych marek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 mar 2017 10:08

Biznes w centrum. Warszawa na celowniku globalnych marek Moxy Hotel

Sektor hotelarski w Warszawie dynamicznie rośnie. Polski rynek szturmują nowe marki, kierujące swoją ofertę przede wszystkim do gości biznesowych.

REKLAMA

Jak wynika z analizy firmy Christie & Co, od 2011 roku w Warszawie liczba hoteli zwiększyła się aż o 37,1 proc. W tym samym czasie liczba łóżek wzrosła skokowo o prawie 22 proc. W odróżnieniu od innych miast w regionie, hotele sieciowe to aż 64 proc. łącznej podaży.

Sieci zamierzają jeszcze mocniej postawić na Warszawę. W ciągu najbliższych lat w mieście pojawią się takie marki, jak Motel One, Moxy, Raffles czy Indigo.

Podaż nowych projektów ma swoje podstawy w dynamicznie rozwijających się potrzebach potencjalnych klientów. W ciągu ostatnich pięciu lat popyt na noclegi hotelowe zwiększał się średnio o ponad 5 proc. rocznie. W 2016 roku (względem 2011 roku) wzrost wynosił ponad 30 proc. Średni pobyt gościa to 1,7 nocy. Największe znaczenie dla rynku mają goście krajowi oraz zagraniczni - aż 42 proc. noclegów było generowanych przez turystów z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec i Hiszpanii.

Jeśli chodzi o wyniki samych hoteli, w 2016 roku wskaźnik zajętości hoteli zwiększył się o 2,1 pkt. proc. do 76,6 proc., podczas gdy ADR wzrósł o 3,1 proc. do prawie 68 euro. Średni RevPAR wzrósł do prawie 52 euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA